Preblahoslavenej Panny Márie Lurdskej

Za zdravie a Božiu pomoc pre deti a ich rodiny

+ Štefan, Štefánia a ich deti, starí a prastarí rodičia

+ Jozef Špirka

+ z rodiny Podkopčanovej a Gustáv

+ Adam, dcéra Zuzana, a rodičia z oboch strán

sv. Cyrila a sv. Metoda, sviatok, hlavní patróni diecézy

+ Ján Tlacháč – výročná sv. omša

Za zdavie a Božie požehnanie pre Máriu, dcéru Evičku s rodinou, dcéru Veroniku s rodinou

+ Viktor Lúčan – výročná sv. omša

+ Štefan a Margita Tlacháčoví

+ Jarmila Oravcová

ŠIESTA  NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

+ Ján Muráň, Anna, sestra Anna a starý rodičia

Za uzdravenie dcéry a zdravie a Božiu pomoc pre celú jej rodinu

Upratovanie kostolaprosíme veriacich z domov od 201 – 300. Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety ste prispeli     Eur.

Návštevy chorých v Terchovejbudú v pondelok ako zvyčajne

V pondelok 11. 2.na spomienku Preblahoslavenej Panny Márie Lurdskej máme aj 27. svetový deňchorých. Pri rannej a večernej sv. omši budeme udeľovať pomazanie chorých pre chorých a starých farníkov. Pred sv. omšou bude príležitosť pristúpiť k sviatosti zmierenia, aby sme ju mohli prijať s úžitkom.

Zapisovanie úmyslov sv. omší na mesiac Marec a Apríl bude v pondelok11. februára.Zapisovať začneme od 16:00 do 17:00. Pokračovať v zapisovaniu budeme po večernej sv. omši.

V pondelok je miništrantské stretnutie. Do našich kruhov pozývame ďalších chlapcov, ktorí by mali o službu miništrovania záujem.

Štvrtok po večernej sv. omši bude krátka adorácia.

Na budúcu nedeľu, t.j. 17. februára bude šieste zo sérií katechetických stretnutí pre deti, ktoré sa pripravujú na 1. sv. prijímanie. Stretnutie začíname o 9:00 hod., pokračuje sa detskou sv. omšou o 10:30. Prosíme deti o dochvíľnosť.

Pozývame veriacich na prvú farskú púť v tomto roku s názvom Božie milosrdenstvo - po stopách sv. Faustíny a pápeža sv. Jána Pavla II., do krajín Poľska a Litvy, ktorá sa uskutoční 6. – 10. apríla.Okrem mnohých dôležitých pútnických miest v Poľsku navštívime v Litve mesto ako Šiauliai (Šoulej) – kde je známa Hora Krížov, mesto Vilnius (Vilnus), kde je originálna kresba obrazu Božieho milosrdenstva. Cena púte je 295 Eur. Informácie a záväzné prihlásenie na púť je možné na farskom úrade. Pri prihlasovaní je potrebné zaplatiť plnú sumu púte.

Žilinská diecéza a Spoločnosť Ježišova na Slovensku pozýva na sympózium o pátrovi Vendelínovi Javorkovi SJ, ktoré sa uskutoční v utorok 12. februára v Diecéznom centre v Žiline. Začína sa o 9.00 a prídu odborníci, aby priblížili ďalšie podrobnosti zo života tohto muža viery a obety. Vendelín Javorka SJ zomrel v roku 1966 a je pochovaný v Žiline.