na úmysel SVD

na úmysel SVD

+ Vincent a Antónia, Michal a Pavlína a starí rodičia z oboch strán

+ Adolf a Pavlína, ich deti a rodičia z oboch strán

+ zomrelí rodičia Viktor a Paulina Bobánoví

+ Michal Synák – výročná sv. omša

Katedra sv. Petra, apoštola (sviatok)

Za zdravie a Božiu pomoc na úmysel

+ Štefan a Anna Synákoví a rodičia z oboch strán

sv. Polykarpa, biskupa a mučeníka

+ Vincent a Zuzana Mičiaňoví, Jarmila a Jozef Kasákoví

+ Jozef Michálek a Jozef Peťko a rodičia z oboch strán

SIEDMA  NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

+ Viktória Marunová, rodičia z oboch strán a starí rodičia Šupicoví

+ Ladislav a Anna a rodičia z oboch strán

Upratovanie kostolaprosíme veriacich z domov od 301 – 400. Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety ste prispeli 95 Eur.

Návštevy chorých v Terchovejbudú v pondelok ako zvyčajne

V pondelok je miništrantské stretnutie. Do našich kruhov pozývame ďalších chlapcov, ktorí by mali o službu miništrovania záujem.

Štvrtok po večernej sv. omši bude krátka adorácia.

Od poludnia 21. februára (štvrtok) do polnoci 22. februára (piatok), môže za zvyčajných podmienok získať úplné odpustky veriaci,ktorý nábožne navštívi katedrálny chráma tam sa pomodlí Otčenáš a Verím v Boha. V Žiline je katedrálny chrám sv. Trojice, ľudovo nazývaný aj farský kostol.

Vo štvrtok 28. 2. 2019 o 17:00 sa v priestoroch Biskupského úradu v Žiline uskutoční prednáška otca Romana Seka na tému Dar odpustenia a zmierenia v rodine. Prednáška je z cyklu prednášok pre rozVEDENÝCH K BOHU, ale srdečne pozvaní sú všetci - kňazi, laici, rodinní príslušníci...

Pozývame veriacich na prvú farskú púť v tomto roku s názvom Božie milosrdenstvo - po stopách sv. Faustíny a pápeža sv. Jána Pavla II., do krajín Poľska a Litvy, ktorá sa uskutoční 6. – 10. apríla.Okrem mnohých dôležitých pútnických miest v Poľsku navštívime v Litve mesto ako Šiauliai (Šoulej) – kde je známa Hora Krížov, mesto Vilnius (Vilnus), kde je originálna kresba obrazu Božieho milosrdenstva. Cena púte je 295 Eur. Informácie a záväzné prihlásenie na púť je možné na farskom úrade. Pri prihlasovaní je potrebné zaplatiť plnú sumu púte.

Farský úrad v Dolnej Tižine pozýva na svedectvo bývalého narkomana Gorana Čurkovičas názvom „Z pekla drog do náručia Panny Márie.  Ako Bohu záleží na každom jednom z nás.“ Stretnutie bude v sobotu 23. februára o 18:00 so začiatkom večernej sv. omše.

V najnovšom čísle Katolíckych novín nájdetev prílohe krížovky a pobavenie tematicky zamerané na lásku a manželstvo, články, ktoré uverejňujú svedectvá manželov o tom, ako ich vzťah ovplyvňuje cestovanie za prácou, vysvetľujú, prečo muži v stresových situáciách reagujú inak ako ženy, prinášajú duchovné zamyslenie s titulkom: Lurdské zjavenia sú stále aktuálne.

V našej farnosti máme už niekoľko rokov zriadenú neziskovú organizáciu Centrum pre rodinu a mládež.Vďaka vašej pomoci môžeme financovať mnohé farské akcie ako napr.: prípravy na birmovku a prvé sv. prijímanie, formácia animátorov, skautov, misijná púť detí, detský letný tábor, roráty, výlety s deťmi atď. Preto sa aj tento rok uchádzame o vašu priazeň prostredníctvom darovania vašich 2 percentz už zaplatenej dane. Tlačivá sú vzadu v kostole. Stačí vyplnené tlačivá priniesť na faru, potom ich naraz odnesieme na daňový úrad. Zamestnanecvyplní toto tlačivo + priloží k tomu potvrdenie o zaplatení dane z príjmov od zamestnávateľa. Firma uvádza údaje neziskovky priamo do daňového priznania. Srdečne ďakujeme všetkým firmám i jednotlivcov, ktorí minulý rok prispeli svojím finančným darom. Pre informáciu to boli konkrétne 3 firmy a 27 ľudí. Za nich a na ich úmysel a úspechy v práci bude dnes večer odslúžená sv. omša o 18:00