Za členov Ružencového bratstva

+ Viktor, Mária, František

Štvrtok po Popolcovej strede

Piatok po Popolcovej strede

Za zdravie a Božiu pomoc a poďakovanie pre rodičov

Za zdravie a Božiu pomoc a dary Ducha Svätého pre Pavla

Sobota po Popolcovej strede

+ Miloš, Štefan, Terézia

Za zdravie a Božiu pomoc a dary Ducha Svätého pri životnom jubileu Márie

PRVÁ PÔSTNA NEDEĽA

+ Štefánia, Jozef, Mária, Ján, Viktor, Mária, Martin

+ Ján Synák, Adam, Mária, Adam, Anton Kubík

Upratovanie kostolaprosíme veriacich z domov od 501 – 600. Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety ste prispeli 78 Eur.

Na budúcu nedeľu bude jarná zbierka na charitu. Všetkým darcom vopred v mene charity ďakujeme.

V pondelok je miništrantské stretnutie. Do našich kruhov pozývame ďalších chlapcov, ktorí by mali o službu miništrovania záujem.

Štvrtok po večernej sv. omši bude krátka adorácia.

Popolcová streda – deň pôstu. Popolcovou stredou sa začína Pôstne obdobie. Popolcová streda je deň pokánia, prísneho pôstu a zdržiavania sa mäsitého pokrmu v celej Cirkvi. Prísny pôst – čo znamená len raz za deň sa do sýtosti najesť pričom možno prijať trochu pokrmu ešte dvakrát v priebehu dňa.

V pôstnom období sa budeme modliť pobožnosť krížovej cesty každý piatok o 16:45 hod.(a po nej bude nasledovať večerná sv. omša) a v nedeľu o 14:10 hod.S pobožnosťou sú za obvyklých podmienok spojené úplné odpustky.

Slovenská katolícka charita pripravila na aktuálne pôstne obdobie už ôsmy ročník kampane Pôstna krabička pre Afriku. Ponúka tak prežiť pôstne obdobie s pohľadom na tých, ktorí žijú v chudobe. V rodinách môžete spoločné pôstne predsavzatie premeniť na konkrétny skutok lásky a  odrieknutú obľúbenú sladkosť, kávu či inú drobnosť môžete premeniť na Váš pôstny príspevok. Tento, možno vo Vašich očiach malý dar, pomôže deťom a rodinám v krajinách subsaharskej Afriky. V minulom roku sme spoločne vyzbierali sumu viac ako 298 tisíc Eur, vďaka ktorým môžeme financovať naše centrá v Rwande a Ugande. Na tento účel sme vzadu v kostole vyčlenili jednu pokladničku, do ktorej môžete dať svoj pôstny milodar.

Pozývame veriacich na prvú farskú púť v tomto roku s názvom Božie milosrdenstvo - po stopách sv. Faustíny a pápeža sv. Jána Pavla II., do krajín Poľska a Litvy, ktorá sa uskutoční 6. – 10. apríla.Cena púte je 295 Eur. Informácie a záväzné prihlásenie na púť je možné na farskom úrade. Pri prihlasovaní je potrebné zaplatiť plnú sumu púte.

Naša farská organizácia Centrum pre rodinu a mládež sa aj tento rok uchádza o vašu priazeň prostredníctvom darovania vašich 2 percentz už zaplatenej dane. Tlačivá sú vzadu v kostole. Stačí vyplnené tlačivá priniesť na faru, potom ich naraz odnesieme na daňový úrad. Zamestnanecvyplní toto tlačivo + priloží k tomu potvrdenie o zaplatení dane z príjmov od zamestnávateľa. Firma uvádza údaje neziskovky priamo do daňového priznania. Srdečne ďakujeme.

Na budúcu nedeľu k nám prídu mladí laický dobrovoľníci, ktorí boli na misiách v Afrike v programe Dobrej Noviny. Prídu sa k nám podeliť o zážitky a skúsenosti s touto službou. Dobrá novina je kolednícka akcia počas Vianoc, kde sa vyzbierané finančné dary posielajú na projekty Dobrej Noviny.