1. Pôstna nedeľa 2019

Za zdravie a Božie požehnanie pre rodinu Kosniovskú a Lukešovú

Piatok po 1. pôstnej nedeli

+ Mária Komačková a rodičia z oboch strán

+ Viktor a rodičia z oboch strán

Sobota po 1. pôstnej nedeli

+ Margita a Anton Rechtoríkoví

+ Bernard, Mária, Jozef Patrnčiakoví

DRUHÁ PÔSTNA NEDEĽA

+ Viktor, Jozefína, Anton

+ Matúš a Emília Konštiakoví, Jozef a Žofia Chromčákoví

Upratovanie kostolaprosíme veriacich z domov od 601 – 700. Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety ste prispeli     Eur.

Túto nedeľu máme jarnú zbierku na charitu. Všetkým darcom vopred v mene charity ďakujeme.

V pondelok je miništrantské stretnutie

Návštevy chorých v Terchovej budú v pondelok ako zvyčajne.

Štvrtok po večernej sv. omši bude krátka adorácia.

V pôstnom období sa modlíme pobožnosť krížovej cesty každý piatok o 16:45 hod.(po nej bude nasledovať večerná sv. omša) a v nedeľu o 14:10 hod.S pobožnosťou sú za obvyklých podmienok spojené úplné odpustky.

Slovenská katolícka charita pripravila na aktuálne pôstne obdobie už ôsmy ročník kampane Pôstna krabička pre Afriku. Ponúka tak prežiť pôstne obdobie s pohľadom na tých, ktorí žijú v chudobe. V rodinách môžete spoločné pôstne predsavzatie premeniť na konkrétny skutok lásky.

Dnes, po každej rannej sv. omši, budú mať mladí laickí misionári krátku prezentáciu a svedectvo o práci a programe, ktorý je súčasťou kampane Pôstna krabička. Prosíme ak sa veľmi neponáhľate domov zostaňte po sv. omši ešte krátku chvíľu v kostole.

Na farskú púť do Poľska a Litvy sa nám prihlásilo málo ľudí, tak sme museli zrušiť túto púť. Prosíme tých, ktorí sa prihlásili a zaplatili aby si prišli vyzdvihnúť peniaze na farský úrad.

Naša farská organizácia Centrum pre rodinu a mládež sa aj tento rok uchádza o vašu priazeň prostredníctvom darovania vašich 2 percent z už zaplatenej dane. Tlačivá sú vzadu v kostole.

Pri východe z kostola budú dobrovoľníci, ktorí majú pre každého z vás letáčik s otázkami. Môžete vyjadriť svoj názor na nový spoločný projekt Cesta obnovy života a vzťahov vo farnosti, ako nás povzbudzoval pán biskup v pastierskom liste. Symbolom vďačnosti sú aj darčeky, uvedené v letáku, z ktorých si môžete jeden vybrať ako poďakovanie za vaše odpovede. Upozorňujeme na jednu malú zmenu: Medzi darčeky sa podarilo zaradiť najnovšie CD Simy Martausovej, namiesto pôvodne avizovaného staršieho CD. Ďakujeme za vašu angažovanosť a otvorenosť!

Vybrané témy z najnovšieho čísla Katolíckych novín:  Biblista František Trstenský sa na začiatku Pôstneho obdobia zameriava na tri piliere nábožnosti: modlitbu - vzťah k Bohu; almužnu - vzťah k ľuďom; pôst - vzťah k veciam. Ponúkajú anketu s kandidátmi na úrad prezidenta Slovenskej republiky. A rehoľníčka Dagmar Kráľová rozpráva o ženskej kráse a o tom, ako ju objaviť, pestovať a vhodne ponúknuť svetu.

Začína nám pomaly Jar a s ňou spojená aj práca v záhradke a pri dome.Pri kostole máme malé kvetinové záhony o ktoré sa s láskou starala naša nebohá kostolníčka Hanka. Chceli by sme preto poprosiť šikovné ženičky, ktoré majú k tomu vzťah či by si nenašli čas a nepomohli nám pri skrášlení priestoru okolo kostola. Prihláste sa prosím u pátra Hudáka. Veľmi pekne ďakujeme.