Zoslanie Ducha Svätého

Preblahoslavenej Panny Márie, Matky Cirkvi (spomienka)

Za zdravie a Božie požehnanie pre Zdena s rodinou

+ Viktor Radek

sv. Barnabáša, apoštola (spomienka)

+ František Vallo

Za zdravie a Božiu pomoc pre Mateja a Žanetu

+ Ľudmila, Vincencia, Martin, Marcel

NÁŠHO PÁNA JEŽIŠA KRISTA,
NAJVYŠŠIEHO A VEČNÉHO KŇAZA, sviatok

+ rodičia Cingeloví a Tichí

+ Emília a Augustín a rodičia z oboch strán

+ rodičia Ján a Margita a ich deti Jozef a Janka

+ Janka a Zuzana

Sobášny obrad

+ Jozef Hanuliak

NEDEĽA NAJSVETEJŠEJ TROJICE, slávnosť

+ Jozef, Mária, Pavol a Helena

+ Štefan, Štefánia, deti a rodičia z oboch strán

Upratovanie kostolaprosíme veriacich z domov od 1 – 100. Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety ste prispeli 32 Eur.Vidíme to nielen my kňazi ale aj naši farníci, ktorí stabilne a verne prichádzajú upratovať kostol, že táto služba má v našej farnosti klesajúcu účasť. Čo s tým? Je otázka na spoločné zamyslenie. A pritom chceme aby deti, vnúčatá boli pokrstené v kostole, mali sobáš v kostole, aby naši zomrelí mali pohrebné sv. omše v kostole, sami prichádzame do kostola a chceme aby sme sa tu cítili dobre v peknom a čistom sakrálnom prostredí. Prečo teda neprísť dvakrát, či možno niekto aj trikrát na hodinku skrášliť náš, môj, tvoj kostol? Aby sme do toho vniesli trochu poriadok budeme pokračovať vo vyhlasovaní čísel domov podľa starého zvyku avšak stanovujeme upratovanie kostola pre všetkých na 8:00 hod. ráno, aby sa tak mohli zapojiť aj tí, ktorí nie sú informovaní o čase upratovania vo svojich skupinkách.

Minulú nedeľu sme mali v našom kostole zbierku na masmédia. Vyzbieralo sa 560 Eur. Za vaše milodary vám Pán Boh odplať.

Zapisovanie úmyslov sv. omší na mesiac Júl a August bude v pondelok10júna.Zapisovať začneme od 17:00do 18:00.Pokračovať v zapisovaniu budeme po večernej sv. omši.

Návštevy chorých v Terchovej ústredí budú v pondelok ako zvyčajne.

V pondelok je miništrantské stretnutie.

Štvrtok po večernej sv. omši je krátka adorácia. Po adorácii vás srdečne pozývame na modlitbu sv. ruženca a krížovej cesty na vrch Oravcove ako máme vo zvyku vždy 13.teho v mesiaci.

Slovenská katolícka charita pozýva verejnosť na Národný týždeň charity, ktorý sa začína túto nedeľu 9. júna a potrvá až do soboty 15. júna.2. ročník celonárodného podujatia sa bude niesť v duchu hesla Sila Charity je v regiónoch. Od Bratislavy až po Humenné bude Charita na námestiach, v školách i vo vlastných zariadeniach hovoriť viac o svojej krásnej aj náročnej práci, zmysluplnej službe v štýle caritas - lásky, ktorú chce ukázať bežným ľuďom na Slovensku – tým, ktorí potrebujú pomoc, ale aj tým, ktorí chcú sami pomáhať deťom či seniorom, trpiacim hladom, závislým, chorým, opusteným či bez strechy nad hlavou. Charita robí veľmi veľa dobrého v sociálnej oblasti na Slovensku. Zisťujeme ale, že neraz sú to dobre utajené činnosti. Ľudia, ktorí hľadajú pomoc, nevedia niekedy na koho sa obrátiť. A takisto aj ľudia, ktorí chcú pomáhať, nevedia, na ktoré dvere majú zaklopať a podať pomocnú ruku.

Prosíme deti, ktoré zbierajú nálepky, aby si po nálepky prišli po požehnaní do sakristie.

Nedeľná myšlienka k Pochodu za životDuch Svätý je Duch tvorivý, ktorý všetko udržuje v existencii. Ježiš nám sľúbil aktualizačné pôsobenie Ducha Svätého, ktorý nás ako Duch pravdy v každej chvíli „tvorí“ tým, že nás „vyučí všetkej pravde“. Na riešenie problémov každej doby, vrátane našej modernej éry, je Duch pripravený pomáhať ľuďom s otvoreným srdcom, aby Božiu pravdu o človeku aj spoločnosti premieňali na konkrétne skutky v konkrétnych okolnostiach života. Pochod za život je jednou z odpovedí na výzvy modernej doby, na otázku nedotknuteľnosti a posvätnosti každej ľudskej osoby.