+ Andrea, Peter, Hanka, Helena a Jaroslav

Sv. omša s novokňazmi SVD

Návšteva Panny Márie (sviatok)

Za členov Ružencového bratstva

Sv. Tomáša, apoštola (sviatok) (CMD)

Féria (CMD)

Liturgia Jána Zlatoústeho

SV. CYRILA A METODA (slávnosť)

Procesia na vrch Oravcové

sv. omša na Vrchu Oravcové

+ Hermína, Emil Zajac

Sobášna sv. omša

+ Pavol a Mária Zuziakoví, rodičia z oboch strán, Jozef s rodinou a Michal

ŠTRNÁSTA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

+ Hanka Struhárňanská

+ Koloman Krkoška – výročná sv. omša

Upratovanie kostolaprosíme veriacich z domov od 301 – 400. Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety ste prispeli   Eur. Upratovanie kostola začína o 8:00 hod..

Minulú nedeľu sa na dobročinné diela Svätého Otca vyzbieralo 690 Eur. Za vaše milodary vám srdečne Pán Boh odplať.

Spovedanie chorých k prvému piatku:
Pondelok:
Terchová ústredie, Vyšné a Nižné Kamence, Struháreň a osady
Utorok: Biely Potok a osady
Štvrtok: dom dôchodcov

Spovedaniev kostole pred prvým piatkom v mesiaci:
Pol hodinu pred ranými a 1 hod. pred večernými sv. omšami

2. júlazačíname v našej farnosti jubilejný 30. ročník Cyrilometodských slávností.Štvordňový kultúrno-duchovný program začneme v utorok o 16:00 hod. výstavou rodiny Trizuljakovcov – Dážď písem v Terchovskej Galérii. V stredu 3. júlaorganizujeme Medzinárodný odborný seminár s názvom „Odkaz Cyrilo-Metodského posolstvaVo štvrtok máme o 15:00 Krížovu cestunárodných Svätcov na vrchu Oravcove a o 17:00 Liturgiu sv. Jána Zlatoústeho, ktorú bude celebrovať Mons. Cyril Vasiľm SJ. Vyvrcholením celých slávností bude slávnostná sv. omša na sviatok sv. Cyrila a Metoda o 11:00na vrchu Oravcove. Sv. omšu bude celebrovať otec biskup Tomáš Galis.Srdečne vás všetkých pozývame k účasti na týchto slávnostiach. Viacej informácii o programe nájdete na výveske

V sobotu máme prvú sobotu v mesiaci.Fatimská pobožnosť bude ráno po sv. omši.

Nedeľná myšlienka k Pochodu za život – Ježiš nás túto nedeľu posiela zvestovať Božie kráľovstvo. Kráľovstvo sa naplno stáva kráľovstvom v prítomnosti kráľa, Ježiša Krista. Kráľovstvo sa stáva naplno kráľovstvom vtedy, keď ho uznávame za najvyššiu autoritu a podľa toho aj konáme v každodennom živote. Ježiš zomrel, aby dal život, preto keď pochodujeme za život, myslíme aj na plnosť života v Ježišovi Kristovi. A Ježiš hovoril aj o deťoch, ktoré požehnával, objímal, volal k sebe. Akoby už v jeho gestách a slovách bolo zakódované heslo tohoročného pochod za život: za najmenších z nás.