Premenenie Pána (sviatok)

+ Gustáv Bobáň – výročná sv. omša

+ Jaroslav a z rodiny Štepankovej a Laurenčíkovej

sv. Dominika, kňaza (spomienka)

Za členov Ružencového bratstva

sv. Terézie Benedikty z Kríža, panny a mučenice, spolupátrónky Európy, (sviatok)

+ Ladislav, Anna a rodičia z oboch strán

sv. Vavrinca, diakona a mučeníka (sviatok)

+ z rodiny Jána Krištofíka

+ Karol, Žofia, Štefan a Gustav

DEVÄŤNÁSTA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

+ Viktor Dávidík

+ Sebastián, Magdaléna, Miroslav, Marcel Rechtoríkoví a rodičia z oboch strán

Upratovanie kostolaprosíme veriacich z domov od 801 – 900. Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety ste prispeli 72 Eur. Upratovanie kostola začína o 8:00 hod..

Návštevy chorých v Terchovej ústredí budú v pondelok ako zvyčajne.

Štvrtokpo večernej sv. omši je krátka adorácia.

V októbri bude naša farnosť sláviť 70 výročie posvätenia nášho kostola.K tejto príležitosti sa pripravuje aj pekná knižná publikácia v ktorej budú aj fotografie z interiéru a exteriéru nášho kostola. Fotografií máme dosť ale radi by sme poprosili našich farníkov ak majú svoje vlastné čímsi originálne fotografie z nášho kostola či už zo slávností alebo z vysluhovania rôznych sviatostí v rozmedzí rokov 1949 – 1990 a radi by ste sa o ne podelili, môžete ich doniesť na farský úrad.

Nedeľná myšlienka k Pochodu za život– V Evanjeliu tejto nedele zaznieva z Božích úst radikálne slovo „blázon!“. Takto Boh označuje človeka, ktorý sa sám pokladá za boha a jeho najvyššou hodnotou je pocit istoty z majetku a pôžitky tela pod heslami Odpočívaj! Jedz! Pi! Hoduj! Takýto kult tela je súčasťou nepriateľského postoja voči životu, lebo krehkosť počatého i vyhasínajúceho života nezapadá do jeho logiky, veď poukazuje na pominuteľnosť pozemskej existencie človeka.

Národný pochod za život sa uskutoční 22. septembra v Bratislave.Aj naša farnosť chce podporiť túto myšlienku a verejne vydať svedectvo a podpore života od počatia po prirodzenú smrť.  Prosíme tých, ktorí sa chcú zúčastniť pochodu za život aby sa prišli zapísať do sakristie, kde sme na túto príležitosť objednali autobus.