+ Jozef a Mária Záňoví a rodičia z oboch strán a Eva

Sv. Moniky (spomienka)

+ Tomáš, Bohuš a starí rodičia a Ján

Sv. Augustína, biskupa a učiteľa Cirkvi (spomienka)

Za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu Komačkovú

Mučenícka smrť sv. Jána Krstiteľa (spomienka)

+ Kamil Vantúch

Za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu Hanuliakovú a Dikošovú

+ Mária Komačková a roičia z oboch strán a Zdeno

+ rodiča Struhárňanskí, kováčoví a Ondrej

DVADSIATA DRUHÁ NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu Tichákovú a Dávidíkovú

+ Viktor, Milan a Mária, Lucia a Kornela a z rodiny Vlčkovej

Za farníkov – sv. omša za účastí detí

Upratovanie kostolaprosíme veriacich z domov od 1101 – 1200. Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety ste prispeli 73 Eur. Upratovanie kostola začína o 8:00 hod..

Návštevy chorých v Terchovejústredí budú v pondelok ako zvyčajne.

Štvrtok po večernej sv. omši je krátka adorácia.

Na knižnej publikácii k výročiu posvätenia nášho kostola sa neúnavne pracuje. Avšak stále prosíme, hlavne vás starších ak máte zaujímavé fotografie z nášho kostola pri príležitosti rôznych osláv, či prijatia sviatostí uskutočnených tak do roku 1990 a ak máte záujem sa o ne podeliť, môžete ich doniesť na farský úrad, kde ich oskenujeme a originál vám hneď vrátime. Taktiež hľadáme dobrú profilovú fotografiu vdp. Drgoňa z čias jeho pôsobenia tu v Terchovej. Od dnešného dňa si môžu vyzdvihnúť zásielku s darčekomod Žilinskej diecézy tí z vás, ktorí ste sa zapojili do spoločnej pôstnej reflexie v rámci projektu Cesta obnovy života a vzťahov a vybrali ste si možnosť doručenia darček hromadne cez farnosť. Darček si môžete vyzdvihnúť v sakristii.

Na budúci týždeň v sobotu 7. septembra  vás pozývame na 7. pamätný výstup na Veľký Rozsutec na počesť Sv. Jána Pavla II. Sv. omša pre farníkov a účastníkov tohto podujatia bude ráno o 7:30. Viacej informácii o tomto podujatí nájdete na výveske.

Nedeľná myšlienka k Pochodu za život– Tým, ktorí sú vidinou kariéry a rýchleho mediálneho úspechu pokúšaní riediť Ježišovo učenie v mene pochybnej politickej korektnosti, všetkým tým Ježiš v dnešnom evanjeliu odkazuje: nefalšujte moje učenie, ktoré nie je o pohodlnej ceste do širokej brány! Vstupujte úzkou bránou náročnej pravdy o nedotknuteľnosti života, ktorý nie je súkromnou hračkou človeka, ale posvätným darom Stvoriteľa. Darom, za ktorý sa oplatí nasadiť aj kráčajúc proti prúdu, a tak trpieť, ba aj obetovať vlastný život.

Národný pochod za život sa uskutoční 22. septembra v Bratislave.Aj naša farnosť chce podporiť túto myšlienku a verejne vydať svedectvo a podpore života od počatia po prirodzenú smrť.  Prosíme tých, ktorí sa chcú zúčastniť pochodu za život aby sa prišli zapísať do sakristie, kde sme na túto príležitosť objednali autobus.