5. nedeľa cez rok (A)

sv. Školastiky, panny (spomienka)

+ Pavlína Trnková a rodičia z oboch strán

+ Štefan a Kamila Vojtekových a rodičia z oboch strán

Preblahoslavenej Panny Márie Lurdskej

+ Ľudmila, Vincencia, Martin, Marcel a duše v očistci

+ Ľudmila a Ľudovít Martinček, Ľudmila a Alojz Staňoví,

+ Jozefa Tichá

+ Viktor Laurenčík

+ Pavol, Mária Zuziakpví a rodičia z oboch strán, Michal a Jozef s rodinou

Sv. Cyrila a sv. Metoda patróni diecézy

+ Anton a Paulina a rodičia z oboch strán

+ Etela Zatlukalová – výročná sv. omša

+ Jozef a Terézia a Anton

+ Ján, Anna, sestra Hanka a starí rodičia

ŠIESTA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Za poďakovanie dožitých 92r. Pavlíny a celú rodinu

+ Mária Fondrková – výročná sv. omša

Upratovanie kostolaprosíme veriacich z Hornej Tižiny a osady JankoviaSrdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend.

V pondelok máme miništrantské stretnutie.

Návštevy chorých v Terchovej budú v pondelok ako zvyčajne.

Zapisovanie úmyslov sv. omší na mesiac Marec a Apríl bude v pondelok 10. februára.Zapisovať začneme od 16:00 do 17:00. Pokračovať v zapisovaniu budeme po večernej sv. omši.

V utorok 11. 2. na spomienku Preblahoslavenej Panny Márie Lurdskej máme aj 28. svetový deňchorých. Pri rannej a večernej sv. omši budeme udeľovať pomazanie chorých pre chorých a starých farníkov. Pred sv. omšou bude príležitosť pristúpiť k sviatosti zmierenia, aby sme ju mohli prijať s úžitkom.

Štvrtok po večernej sv. omši je krátka adorácia.

Opäť srdečne pozývame rodiny, deti a mládež na farskú akciu s názvom „VYVETROŇ“.Spoločne sa poprechádzať, stretnúť sa, oddýchnuť si. Stretávame sa budúcu nedeľu 16. februára o 13:30 hod. na Holúbkovej rovni pri obchode Bala a pôjdeme po trase smerom do osád Ivanovia, Kubíkovia, Červencovia.

Gymnázium sv. Františka z Assisi v Žiline si Vás dovoľuje pozvať na divadelné predstavenie Zdravý nemocný v nedeľu 16. februára 2020 o 15.00  hod. do auly školy. Vstupné je dobrovoľné.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline sa na nás obrátilo so žiadosťou o spoluprácu pri eliminovaní dopravných nehôd s účasťou chodcov s prosbou o uverejnenie výzvy pre občanov cez farské oznamy: „Z dôvodu opakovaných dopravných nehôd s účasťou chodcov najmä seniorov na cestách v Žilinskom kraji, často aj s tragickými následkami, vyzývame občanov na dôležitosť, ba až nutnosť používania ochranných reflexných prvkov na odeve, pokiaľ sa pohybujete po ceste za zníženej viditeľnosti, v ranných a večerných hodinách. Ďalej zdôrazňujeme, aby ste kráčali po chodníkoch, a kde nie je vybudovaný, tak po správnom okraji cesty. Myslite na svoju bezpečnosť a chráňte svoj život.“

K tejto výzve by sme sa chceli veľmi radi poďakovať Horskej záchrannej službe v Terchovej za darovanie reflexných pásikov pre veriacich, ktoré ste si mohli zobrať počas sv. omší v týždni. Je to veľmi pekné gesto pre dobro a bezpečnosť našich veriacich. Ešte raz veľmi pekne ďakujeme. Reflexné pásiky, ak ešte sú, sú vzadu na stolíku.