6. nedeľa cez rok (A)

+ Zuzana Mičiaňová

Za zdravie a požehnanie rodiny Valentovej a Kristofikovej

+ rodiča Matúš, Kamila, Ján, Kamil, František, Jozef, Martinka, Pavlína, Imrich

Katedra sv. Petra, apoštola (sviatok)

+ Štefan, syn Jaroslav, Gustáv

Sobášny obrad

Sobášny obrad

+ Vladimír Hanuliak a Šimon Graňák

SIEDMA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Za zdravie a Božiu pomoc pri dožití 40r. života a jeho rodinu

+ Milan a Michal Jánošík

Upratovanie kostolaprosíme veriacich z Nižných a Vyšných KamencovSrdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety ste prispeli 39 Eur.

Minulý piatok, t. j. 14. februára na sviatok sv. Cyrila a Metoda, patrónov nášho kostola, patrónov našej diecézy a v deň 12. výročia vzniku našej Žilinskej diecézy, sme slávnostne vložili relikvie sv. Klimenta Ochridského do obetného stola v našom kostole. Relikvie sv. Kliementa sú v stredovom oku skleneného kríža. Týmto úkonom môžeme symbolicky povedať je prestavba nášho presbytéria finálne ukončená. Srdečná vďaka patri nášmu biskupovi Tomášovi Galisovi za darovanie relikvií, akademickému umelcovi Milanovi Opálkovi a všetkým vám, ktorí ste sa či už duchovnými alebo hmotnými darmi spolupodieľali na realizovaní tohto diela v našej farnosti.

V pondelok máme miništrantské stretnutie.

Návštevy chorých v Terchovej budú v pondelok ako zvyčajne.

Štvrtok po večernej sv. omši je krátka adorácia.

Opäť srdečne pozývame rodiny, deti a mládež na farskú akciu s názvom „VYVETROŇ“.Spoločne sa poprechádzať, stretnúť sa, oddýchnuť si. Stretávame sa dnes poobede o 13:30hod. na Holúbkovej rovni pri obchode Sama a pôjdeme po trase smerom do osád Ivanovia, Kubíkovia, Červencovia.

Od poludnia 21. februára (piatok) do polnoci 22. februára (sobota), môže za zvyčajných podmienok získať úplné odpustky veriaci, ktorý nábožne navštívi katedrálny chrám a tam sa pomodlí Otčenáš a Verím v Boha. V Žiline je katedrálny chrám sv. Trojice, ľudovo nazývaný aj farský kostol.

Naša farská organizácia Centrum pre rodinu a mládež sa aj tento rok uchádza o vašu priazeň prostredníctvom darovania vašich 2 percent z už zaplatenej dane. Tlačivá sú vzadu v kostole. Stačí vyplnené tlačivá priniesť na faru, potom ich naraz odnesieme na daňový úrad. Zamestnanec vyplní toto tlačivo + priloží k tomu potvrdenie o zaplatení dane z príjmov od zamestnávateľa. Firma uvádza údaje neziskovky priamo do daňového priznania. Tlačivo si môžete stiahnuť aj z našej farskej webovej stránky www.terchova.fara.sk. Srdečne ďakujeme všetkým firmám i jednotlivcov, ktorí minulý rok prispeli svojím finančným darom. Za nich a na ich úmysel a úspechy v práci bude dnes večer o 18:00 hod. odslúžená sv. omša. Srdečne ďakujeme.

Stretnutie prvoprijímajúcich detí už tento február nebude. Budeme pokračovať, až ďalším stretnutím a to v nedeľu 8. marca.