1. pôstna nedeľa (A)

Štvrtok po 1. pôstnej nedeli

Piatok po 1. pôstnej nedeli

Za zdravie a Božiu pomoc pre Petra

Pôstna duchovná obnova - Na úmysel (k)

Sobota po 1. pôstnej nedeli

+ Karolína, Emil a rodičia z oboch strán

+ z rodiny Lúčanovej, Krištofíkovej, Chovancovej a Melišovej

DRUHÁ PÔSTNA NEDEĽA

+ Peter Hajas a starí rodičia z oboch strán

+ Justína a Serafín Lacúch a ich deti

Upratovanie kostolaprosíme veriacich z domov od 101 – 200Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety ste prispeli 71 Eur.

Dnes máme jarnú zbierku na charitu. Všetkým darcom vopred v mene charity ďakujeme.

Prvopiatkové spovedanie chorých:

Pondelok: Terchová ústredie

Štvrtok: Struháreň a osady

Piatok: dom dôchodcov, Vyšné a Nižné Kamence, Biely Potok a osady

Spovedanie v kostole pred prvým piatkom v mesiaci:

Pol hodinu pred rannou sv. omšou a hodinu pred večernou sv. omšou.

V pondelok máme miništrantské stretnutie.

Vo štvrtok medzi 12:30 a 14:00 budeme spovedať žiakov z príležitosti prvého piatku. Pozývame všetky deti.

Štvrtok po večernej sv. omši je krátka adorácia.

Na prvý piatok od 7:00 do 16:15 bude v kostole celodenná adorácia. Pobožnosť k prvému piatku sa budeme modliť po rannej sv. omši a pred večernou sv. omšou.

Tento týždeň, 6. marca, na prvý piatok v mesiaci vás všetkých srdečne pozývame na pôstnu duchovnú obnovu v našej farnosti, ktorú bude viesť duchovný otec Ľuboslav Hromják pôsobiaci na Spišskej Kapitule.

Program Duchovnej obnovy:

16:15 – Ukončenie adorácie s pobožnosťou k prvému piatku.

16:30 – Pobožnosť Krížovej cesty, vedie otec Ľuboslav

17:15 – Prednáška otca Ľuboslava o úcte k sv. Filoméne

18:15 – sv. omša, celebruje otec Ľuboslav, po sv. omši pomazanie olejom sv. Filomény

V sobotu máme prvú sobotu v mesiaci. Fatimská pobožnosť bude ráno po svätej omši.

V pôstnom období sa budeme modliť pobožnosť krížovej cesty tento piatok o 16:30 hod. a v nedeľu o 14:10 hod. S pobožnosťou sú za obvyklých podmienok spojené úplné odpustky.

Tento týždeň v stredu, piatok a sobotu máme jarné kántrové dni. Obsah jarných kántrových dní je príprava na pokánie a na sviatosť zmierenia a činorodá láska k blížnemu. Záväzný je iba jeden deň.

Na budúcu nedeľu, t. j. 8. marca bude šieste zo sérií katechetických stretnutí pre deti, ktoré sa pripravujú na 1. sv. prijímanie. Stretnutie začíname o 9:00 hod., pokračuje sa detskou sv. omšou o 10:30. Prosíme deti o dochvíľnosť.

Slovenská katolícka charita pripravila na aktuálne pôstne obdobie už deviaty ročník kampane Pôstna krabička pre Afriku. Ponúka tak prežiť pôstne obdobie s pohľadom na tých, ktorí žijú v chudobe. V rodinách môžete spoločné pôstne predsavzatie premeniť na konkrétny skutok lásky a  odrieknutú obľúbenú sladkosť, kávu či inú drobnosť môžete premeniť na Váš pôstny príspevok. Tento, možno vo Vašich očiach malý dar, pomôže deťom a rodinám v krajinách subsaharskej Afriky. Ako jednotlivci môžete svoj pôstny milodar priniesť aj do kostola, na tento účel sme vzadu v kostole vyčlenili jednu pokladničku.

Naša farská organizácia Centrum pre rodinu a mládež sa aj tento rok uchádza o vašu priazeň prostredníctvom darovania vašich 2 percent z už zaplatenej dane. Tlačivá sú vzadu v kostole. Stačí vyplnené tlačivá priniesť na faru, potom ich naraz odnesieme na daňový úrad. Zamestnanec vyplní toto tlačivo + priloží k tomu potvrdenie o zaplatení dane z príjmov od zamestnávateľa. Firma uvádza údaje neziskovky priamo do daňového priznania. Tlačivo si môžete stiahnuť aj z našej farskej webovej stránky www.terchova.fara.sk. Srdečne ďakujeme.

Naša Žilinská diecéza vyhlasuje súťaž o najlepšie „katedrálne“ cukrárske a pekárske výrobky. V novom čísle časopisu Naša Žilinská diecéza nájdete informáciu o tejto súťaži pre cukrárov a pekárov, a to i domácich. Pomocný obrázkový materiál nájdete na stolíku s časopismi ako aj na webovej stránke Žilinskej diecézy.

Na tohtoročné Pôstne obdobie je pripravená pre deti skladačka tzv. 3D kríž. Jednotlivé znázornenia na kríži zobrazujú a vyjadrujú dôležité tajomstvá života Pána Ježiša a tajomstvá našej viery. V roku Božieho slova sú na kríži aj citáty zo Svätého písma. Motívy a katechézy súvisia s Poslednou večerou, s umývaním nôh, Eucharistiou, obetou na kríži a sv. omšou. Deti, ktoré majú záujem o túto pôstnu aktivitu nech si prídu zobrať prvý diel tejto skladačky do sakristie.

V tomto roku sme plánovali zorganizovať spoločnú farskú púť do Guadalupe v Mexiku. Z televízie Lux ma prosili, aby sme čo najskôr dali približný počet pútnikov z nasej farnosti. Keďže sme dostali mali konkrétny ohlas k tejto púti, musel som zrušiť našu spoločnú púť. Termín púte je stále aktuálny avšak je potrebné sa prihlásiť priamo v TV Lux.