2. pôstna nedeľa (A)

+ Viktor, Anna, Margita, Vladimír a rodičia

+ Jozefa Krkošková – výročná sv. omša

Streda po 2. pôstnej nedeli

Za pokoj a za šťastnú operáciu

Štvrtok po 2. pôstnej nedeli

Rekolekčná sv. omša

+ Jozef a rodičia z oboch strán, Ján

Piatok po 2. pôstnej nedeli

+Mária a rodičia z oboch strán, František, Vladimír, Zdeno, a duše v očistci

Za zdravie a Božiu pomoc a dary Ducha Svätého pre rodiny Dávidíkovú, Ďuríčkovú, Laščiakovú a Jánošíkovú

Sobota po 2. pôstnej nedeli

+ Miloš, Štefan, Terézia

+ Jozef Vallo a rodičia  z oboch strán, + Emília Vallová

TRETIA PÔSTNA NEDEĽA

Za zdravie a Božiu pomoc pri dožití životného jubilea 70 r. Viktórie

+ Viktor Halas a rodičia z oboch strán

Upratovanie kostolaprosíme veriacich z domov od 201 – 300Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety ste prispeli 78 Eur.

Na charitu sa minulú nedeľu vyzbieralo 685 Eur. Všetkým darcom v mene charity ďakujeme.

V pondelok je miništrantské stretnutie

Návštevy chorých v Terchovej budú v pondelok ako zvyčajne.

Vo štvrtok máme v našej farnosti rekolekcie nášho dekanátu. Rekolekčná sv. omša bude o 10:00 hod.

Štvrtok po večernej sv. omši bude krátka adorácia.

V pôstnom období sa modlíme pobožnosť krížovej cesty každý piatok o 16:45 hod. a dnes v nedeľu výnimočne o 15:00 hod. S pobožnosťou sú za obvyklých podmienok spojené úplné odpustky. V piatok sa budú modliť krížovú cestu naši birmovanci. Stretneme sa pred kostolom o 16:30. Po krížovej ceste ostanú na večernej sv. omši.

Naša farská organizácia Centrum pre rodinu a mládež sa aj tento rok uchádza o vašu priazeň prostredníctvom darovania vašich 2 percent z už zaplatenej dane. Tlačivá sú vzadu v kostole.

Na tohtoročné Pôstne obdobie je pripravená pre deti skladačka tzv. 3D kríž. Doobjednali sme ďalších 50 ks. Deti si môžu prísť pre ďalšiu časť skladačky do sakristie, podobne, aj deti, ktoré zbierajú nálepky.

Ešte raz by som sa chcel poďakovať farníkom, ktorí doniesli svoje fotografie k tvorbe knihy, ktorú sme vydali k príležitosti výročia 70r. od konsekrácie nášho kostola. Fotografie vám radi vrátime v sakristii. Ešte raz veľká vďaka.

Odporúčania predsedu KBS v súvislosti s prevenciou šírenia koronavírusu

Bratislava 6. marca (TK KBS) Na Slovensku potvrdili prvý prípad nákazy koronavírusom. Bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, predseda KBS, v tejto súvislosti vydal niekoľko odporúčaní pre katolíckych kňazov a veriacich.

V súvislosti so šírením vírusu COVID-19 Konferencia biskupov Slovenska odporúča všetkým katolíckym inštitúciám pravidelne sledovať a dodržiavať pokyny Úradu verejného zdravotníctva a zároveň zodpovedne spolupracovať s príslušnými predstaviteľmi verejnej správy.

Ochrana zdravia je kresťanskou povinnosťou. Kým trvá nebezpečenstvo nákazy, neodporúčame organizovať pútnické zájazdy na Slovensku, ani do zahraničia. Spoločné podujatia okrem liturgických slávení treba obmedziť.

Veriacich, ktorí sa necítia dobre, majú zvýšenú teplotu alebo príznaky ochorenia, prosíme, aby zostali doma, kým sa ich stav nezlepší. Chorí nie sú viazaní účasťou na nedeľných bohoslužbách: naopak, majú zodpovednosť voči ostatným, aby sa choroba nerozširovala.

Kňazi nech vo zvýšenej miere dodržiavajú hygienu, starostlivo si pred bohoslužbami umývajú ruky a používajú dezinfekčné prostriedky.

V chrámoch odporúčame dočasne nepoužívať sväteničky a z lavíc odložiť spoločné predmety - knižky, ružence, atď.

Košíky pre milodary nech sa nepodávajú z rúk do rúk.

Znak pokoja v liturgii možno zatiaľ vynechať alebo odporučiť iba vzájomný úklon hlavy, namiesto podávania rúk.

Na vysluhovanie sviatosti zmierenia sa odporúča použiť spovednice s mriežkou, ktorú treba opatriť priesvitnou zábranou. Vyhnúť sa treba aj preplneniu chrámových priestorov.

Veriacich prosíme o zachovanie pokoja a modlitbu za chorých i za zdravotníckych pracovníkov. Neprepadajme obavám, ale buďme príkladom zodpovedného postoja!

Zachovajme náležitú obozretnosť, ale aj pomáhajme tým, ktorí nás potrebujú. S dôverou prosme Pána o jeho pomoc a ochranu.

Slovenskí biskupi na vás denne pamätajú v modlitbách a s požehnaním.

Mons. Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup metropolita, predseda KBS

Stav u nás v Terchovej:

My kňazi, ale aj mimoriadni rozdávatelia sv. prijímania si pred každou sv. omšou dezinfikujeme ruky špeciálnym roztokom.

Prosím aby sme si počas znaku pokoja nepodávali ruky ale zdvorilo sa uklonili.

V našom kostole bude zvonček a teda zvončekové košíčky položené na stolíkoch s časopismi alebo ich budú držať miništranti pri východe z kostola.