3. pôstna nedeľa (A)

Na úmysel SVD

Utorok po 3. pôstnej nedeli

+ Ľudmila a Anton Mičoví

Za zdravie a Božiu pomoc pri dožití životného jubilea 80 r.

Streda po 3. pôstnej nedeli

Za uzdravenie Anny

SV. JOZEFA, ŽENÍCHA PANNY MÁRIE, slávnosť

+ Jozef a rodičia z oboch strán

Piatok po 3. pôstnej nedeli

Za zdravie a Božiu pomoc pri dožití životného jubilea  60 r. Márie

+ Ľudovít Križo  a rodičia z oboch strán a  bratia a sestry

Sobota po 3. pôstnej nedeli

+ Štefan, Margita Tlacháčoví

+ Justína a Ján Bučkuliakoví a ich zosnulé deti

ŠTVRTÁ PÔSTNA NEDEĽA

+ Ján, Margita, Emil a starí rodičia

Za zdravie a Božiu pomoc pre Agatku a Miška  a pre rodičov

Upratovanie kostolana budúcu sobotu nebude

Návštevy chorých v Terchovej v pondelok a v nedeľu nateraz nebudú. sv. omše v domove dôchodcov nebudú.

Z dôvodu všeobecného nariadenia zákazu verejného slávenia bohoslužieb v Slovenskej republike, nebudú v našom kostole slúžené sv. omše za účasti veriacich.

My kňazi budeme slúžiť sv. omše v kostole, a to súkromne, bez veriacich, tak ako býva zvykom počas týždňa a v nedeľu o 7:00. 8:30 a 10:30. Všetky úmysly sv. omší tak budú odslúžené. Každá sv. omša bude ohlásená zvonením zvonov tak ako býva zvykom, aby farnosť vedela, že v kostole sa bude v danej chvíli slúžiť Eucharistia.

Sv. omše z nášho kostola je možné sledovať prostredníctvom Terchovskej káblovej televízie a pripravujem vysielanie aj cez internet prostredníctvom kanálu youtube alebo facebook. Prosíme veriacich, aby zvlášť v nedeľu, boli účastní pri sledovaní sv. omše prostredníctvom TV alebo rádia. Odporúčame aj TV Lux, ktorá pridala sv. omše počas dňa a v nedeľu.

Kostol bude počas dňa zvyčajne otvorený pre súkromnú modlitbu.

Pohrebné obrady vyslúžime bez sv. omše na miestnom cintoríne po dohode s rodinou.

Stretnutia birmovancov, miništrantov, spoločné modlitby krížovej cesty a iné spoločné duchovné stretnutia nateraz nebudú.

Pomazanie chorých v blízkosti smrti – viatikum, vyslúžime neodkladne v hociktorý deň a hodinu.

Prosíme veriacich aby nateraz vydržali a boli trpezlivý bez prijatia sv. spovede a sv. prijímania. Katechizmus Katolíckej Cirkvi hovorí o ľútosti: Keď ľútosť pochádza z lásky k Bohu milovanému nadovšetko, volá sa „dokonalá“ (je to ľútosť z lásky – caritatis contritio). Takáto ľútosť odpúšťa všedné hriechy; dosiahne aj odpustenie smrteľných hriechov, ak zahŕňa pevné predsavzatie pristúpiť k sviatostnej spovedi, len čo to bude možné.

"Lebo kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi nimi." Mt 18, 20

Hoci nateraz nie je možné reálne prijať sv. prijímanie je možné prosiť o duchovné sv. prijímanie. Je vhodné pomodliť sa modlitbu sv. Alfonza Liguori alebo vlastnými slovami:

„Môj Ježišu, verím, že si v Najsvätejšej oltárnej sviatosti skutočne prítomný. Klaniam sa Ti a milujem Ťa nadovšetko. Z lásky k Tebe ľutujem všetky svoje hriechy. Sľubujem, že sa budem vyhýbať každej príležitosti ku hriechu. Moja duša túži po Tebe, ale keďže Ťa teraz sviatostne nemôžem prijať, príď aspoň duchovne so svojou milosťou do môjho srdca. Daj, aby som vždy žil v tvojej milosti, a tak plnil Tvoju vôľu. Ty žiješ a kraľuješ na veky vekov. Amen.“