4. pôstna nedeľa (A)

Za obrátenie hriešnikov

+ Vincent a Štefánia Garlikoví, Pavol a Eva Ondrušoví a rodičia z oboch strán

Sobota po 3. pôstnej nedeli

Za požehnanie pre manželov a ich deti

+ Františka, Mária, Vincent, Ľudmila, a rodičia Hanuliakoví a Dikošoví

PIATA PÔSTNA NEDEĽA

+ Manžel a syn Milan, rodičia a starí rodičia, Jozefina, Zdeno  a z rodiny Siranovej

+ Emília a Augustín Kadašoví a  Ľubomír Krivoš

Upratovanie kostolana budúcu sobotu nebude

Dnes v nedeľu o 15:00 hod. sa budeme kňazi modliť krížovú cestu v kostole.

Verejné bohoslužby sa na Slovensku nebudú sláviť až do konca marca. Rozhodnutie prijaté Konferenciou biskupov Slovenska kvôli šíreniu ochorenia COVID-19 sa predlžuje do 31. marca 2020. Biskupi na tento čas veriacich dišpenzujú od účasti na nedeľnej svätej omši. V tejto osobitnej situácii zostávajú platné normy katechizmu (porov. č. 2183) a kódexu (porov. kán. 1248 § 2), ktoré stanovujú, že v prípade, keď sa z vážnych dôvodov nie je možné zúčastniť na eucharistickom slávení, veľmi sa odporúča venovať rovnaký čas modlitbe na základe čítania Svätého písma, recitovaním Liturgie hodín alebo iných modlitieb či už osobne alebo v rodine. Existujú viaceré možnosti sledovať sväté omše prostredníctvom rozhlasu, televízie alebo internetu.

Epidémia zviditeľňuje zreteľne našu krehkosť, aj našu povinnosť chrániť si vlastný život a životy iných. Našimi modlitbami a našou príkladnou činnosťou posilňujeme dôveru v Boha a aj vzájomnú dôveru medzi ľuďmi.

"Sedembolestná Panna Mária, Patrónka Slovenska, prosíme ťa o tvoju pomoc a ochranu. Vypros uzdravenie chorým, ochraňuj zdravotníkov, ktorí sa o nich starajú, a odvráť šírenie choroby. Oroduj za nás, ktorí sa k tebe s dôverou utiekame!"

My kňazi budeme slúžiť sv. omše v kostole, a to súkromne, bez veriacich, tak ako býva zvykom počas týždňa a v nedeľu o 7:00. 8:30 a 10:30. Všetky úmysly sv. omší tak budú odslúžené. Každá sv. omša bude ohlásená zvonením zvonov tak ako býva zvykom, aby farnosť vedela, že v kostole sa bude v danej chvíli slúžiť Eucharistia.

Sv. omše z nášho kostola je možné sledovať prostredníctvom Terchovskej káblovej televízie, prenos trochu vypadáva ešte to musíme doladiť, potom prostredníctvom kanálu youtube – alebo facebook. Prosíme veriacich, aby zvlášť v nedeľu, boli účastní pri sledovaní sv. omše prostredníctvom TV alebo rádia. Odporúčame aj TV Lux, ktorá pridala sv. omše počas dňa a v nedeľu.

Kostol bude počas dňa zvyčajne otvorený pre súkromnú modlitbu.

Pohrebné obrady vyslúžime bez sv. omše na miestnom cintoríne po dohode s rodinou.

Pomazanie chorých v blízkosti smrti – viatikum, vyslúžime neodkladne v hociktorý deň a hodinu.

Deti ktoré, zbierate nálepky a skladačku 3D kríža, môžete si ich vyzdvihnúť v kostole na stolíku pri betleheme. (Zatiaľ neplatí všeobecný zákaz vychádzať von okrem ľudí, ktorí sú v karanténe.)

Na budúci týždeň v  noci z 28. na 29. marca, teda zo soboty na nedeľu, sa mení čas. Ráno o 02. hodine stredoeurópskeho času posúvame hodiny na 03. hodinu letného času.