4. Adventná nedeľa (B)

Polnočná sv. omša

Slávnosť Narodenia Pána

+ František, Žofia, Margita a rodičia z oboch strán, Jozef
(sv. omša primárne pre seniorov nad 65. rokov)

Na úmysel – tichá sv. omša

+ Adam, Štefan, Jozefína Huličiaroví, Ján Pajdučak

Na úmysel – tichá sv. omša

Jasličková pobožnosť

sv. Štefana, prvého mučeníka (sviatok)

+ Štefan a rodičia z oboch strán

Za dobrodincov farnosti

+ Jozef, Milan Staňo, Jozefína Štefan Paštrnák, Anna a Alojz

SVÄTEJ RODINY JEŽIŠA, MÁRIE A JOZEFA

+ z rodiny Balážovej, Krížovej a Vojtekovej a páter Šabo
(sv. omša primárne pre seniorov nad 65. rokov)

+ Ján a rodičia z oboch strán

Upratovanie kostolaNateraz opäť prerušíme plánované upratovanie kostola. Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety ste prispeli 41 Eur.

Návštevy chorých v Terchovej budú v pondelok ako zvyčajne.

Tento týždeň máme posledné dni z rorátnych sv. omší. Roráty ukončíme vo štvrtok 24. decembra rannou sv. omšou.

V piatok na Slávnosť narodenia Pána o 16:00 hod. budeme mať v kostole jasličkovú pobožnosť. Nebude však ako po minulé roky ale len ako liturgická pobožnosť, adorácia sprevádzaná ľudovými koledami a spevmi. 50 miest bude rezervovaných pre veriacich, ktorí by chceli prísť na pobožnosť. Všetko však bude závisieť od aktuálnych opatrení. Po jasličkovej pobožnosti, približne o 16:30 pustíme do terchovskej káblovej TV záznam z Jasličkovej pobožnosti z minulého roka.

V piatok Na Slávnosť Narodenia Pána bude v našom kostole vianočná ofera. Svoj milodar k vianočnej ofere môžete dať aj počas týždňa do pokladničky „Na misie“ v predsieni kostola. Všetkým darcom vyslovujeme úprimne Pán Boh odplať.

Spovedanie v kostole pred Vianocami.

·       Pondelok, Utorok  a Stredu pol hodinu pred rannou sv. omšou

·       Pondelok od 16:00 – 18:00 bez sv. omše, ale budeme rozdávať sv. prijímanie. Spovedať budeme v kostole.

·       V utorok od 16:00

·       Počas sviatkov a v nedele už nebudeme spovedať

Od 19. decembra 2020 do 10. januára 2021 budú pokračovať bohoslužby, avšak s tým rozdielom, že počet účastníkov sa kvôli zhoršenej epidemiologickej situácii zníži na 25 percent kapacity miest na sedenie v chrámoch. V praxi to znamená, že každá druhá lavica v kostole zostane prázdna, a v rámci obsadených lavíc bude medzi sediacimi vždy jedno miesto voľné. Toto nariadenie platí aj pre ľudí z jednej domácnosti. V našom kostole sa tak kapacita miest zníži približne na 140. V prípade všetkých obsadených miest prosíme nestojte vonku pred kostolom. Prosíme všetkých veriacich o zvýšenú trpezlivosť, ohľaduplnosť a snahu prežiť Vianočné sviatky v pokoji, so skutočne duchovným úžitkom.

Posviacanie domov a rodín. Počas vianočného obdobia je v našich krajoch tradícia posviacania domov a rodín. Posvätenie sa môže konať aj opakovane v tých domoch, ktoré už boli posvätené. Záujemcovia o požehnanie domu a rodiny nech sa zapíšu v sakristii alebo na fare, nech uvedú meno, č. domu, časť Terchovej, deň, kedy môže kňaz prísť a tiež telefónne číslo. Posviacanie začneme po novom roku od 10. januára.

Nálepky, ktoré deti zbierajú budú položené na stolíku v predsieni kostola.