Sv. omša na začiatku školského roka (v kostole)

Sv. omša na začiatku školského roka (v škole v Struhárni)

Jiří Picek – výročná sv. omša

Sv. Terézie z Kalkaty (Matky Terezy), panny a rehoľnice (spom.)

+ Ján Fondrk a rodičia a zomrelí z rodiny Fondrkovej, Dikošovej a Synákovej

+ Jozef Mažgút – výročná sv. omša

+ Apolonia a Jozef, + Milka, Viktoria, +Kamila a Jozef

Sv. Marka Križina, Melichara Grodzieckeho a Štefana Pongrácza, kňazov a mučeníkov (spomienka)

NARODENIE PANNY MÁRIE (sviatok)

Za členov Ružencového bratstva
(birmovanecká sv. omša, po nej stretnutia v skupinkách)

Sobota 9. 9

+ Gustáv Cingel a rodičia

svätá omša z príležitosti pamätného výstupu na Veľký Rozsutec

sobášna sv. omša

+ Milan Rybár – výročná sv. omša

DVADSIATA TRETIA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

+ Mária, Pavol Zuziak a rodičia z oboch strán, + Jozef s rodinou a + Michal

Za farníkov – detská sv. omša

Upratovanie kostola: prosíme veriacich z domov od 601 – 650. Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety ste prispeli    Eur.

Návštevy chorých v Terchovej ústredí tento pondelok nebudú.

V pondelok srdečne pozývame všetkých žiakov a učiteľov základnej školy v Terchovej na svätú omšu pri ktorej budeme prosiť o Dary Ducha Svätého do nového školského roka. Sv. omša pre žiakov zo ZŠ v Terchovej bude o 8:00 v kostole a o 9:00 bude sv. omša v škole v Struhárni pre tamojších žiakov a učiteľov.

Štvrtok po večernej sv. omši bude krátka adorácia.

V piatok 8. Septembra nebude ráno sv. omša v kostole, pretože pôjdeme do Nitry na slávnosť pri ktorej zloží doživotné večné sľuby náš rodák Tomáš Baleja. Tí, ktorí ste sa zapísali do zoznamu pre cestu objednaným autobusom, informujeme, že autobus bude pristavený ráno o 6:00 hod. pred kostolom a odchod bude 6:15 hod.. Čas návratu si naplánujeme priamo v autobuse. Tí, ktorí sú z Vyšných či Nižných Kamencov, autobus vás môže vyzdvihnúť po ceste do Nitry.

V piatok pokračujeme so sv. omšami pre birmovancov a stretnutiami pred birmovkou. Tento piatok bude o 18:15 sv. omša za účastí birmovancov a po nej stretnutie v skupinkách. Na túto sv. omšu pozývam aj jedného z rodičov birmovancov. Po sv. omši bude krátke stretnutie s rodičmi, kde chcem pripomenúť zopár dôležitých informácií k birmovke, ktorá bude tento rok 1. októbra.

9. septembra, t. j. v sobotu, vás pozývame na 5. pamätný výstup na Veľký Rozsutec na počesť Sv. Jána Pavla II. Sv. omša pre účastníkov tohto podujatia bude ráno o 7:30. Viacej informácii o tomto podujatí nájdete na výveske.

Budúcu nedeľu začíname s detskými sv. omšami o 10:30. Srdečne pozývame všetky deti a ich rodičov, zvlášť tie ktoré sa budú pripravovať na prvé sv. prijímanie. Zároveň pozývame deti, ktoré sa chcú zapojiť do detského spevokolu, aby prišli tento piatok o 17:15 do kostola na nácvik.

Tento týždeň pán farár rozdá v škole tretiakom prihlášky na prvé sv. prijímanie a terajším deviatakom prihlášky na birmovku, ktorá bude pre terajších deviatakov už budúci rok. Všetky podrobné informácie budú na prihláškach.