sv. Jozefíny Bakity, panny (spomienka)

Za zdravie a Božiu pomoc a dary Ducha Svätého a upevnenie viery v rodine

Za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu

+ Alojz a Helena Dendisoví a rodičia z oboch strán

+ Ján a Anna Valentoví a starí rodičia z oboch strán

sv. Školastiky, panny (spomienka)

Za zdravie a Božiu pomoc pre Justínu Graňákovú

Preblahoslavenej Panny Márie Lurdskej

+ Jaroslav Čelechovský – výročná sv. omša

+ Z rodiny Hájnej, Nogovej, Jozef Bobáň

+ Matúš a Emília Konštiakoví, Jozef a Žofia Chromčákoví

Za zdravie a Božie požehnanie a Dary Ducha Svätého pre Jaroslava pri životnom jubielu 60r.

Za zdravie a Božiu pomoc a dary Ducha Svätého pre Michala

Sv. Cyrila, mnícha, a sv. Metoda, biskupa, patrónov Európy, hlavných patrónov našej diecézy a diecéznej svätyne v Terchovej

+ Alojz, Ľudmila, Jozef, Jozef, Evička

Poďakovanie za dožitých 93r. Pavlíny a za zdravie celej rodiny

V pondelok je 7. svetový deň modlitby a povedomia o obchodovaní s ľuďmi, ktorý ustanovil pápež František v roku 2015 na deň liturgickej spomienky sv. Jozefíny Bakhity.

Od pondelka budeme zapisovať úmysly sv. omší na mesiac marec a apríl a to telefonicky na telefóne čísla farského úradu. Milodar za úmysel sv. omše môžete vhodiť v obálke do poštovej schránky pri dverách farského úradu, ktorú budeme priebežne kontrolovať. Keďže táto sv. omša je vysielaná aj prostredníctvom médií, tento oznam je určený pre farníkov Terchovej. Tel. čísla nájdete na výveske alebo na internete farského úradu.

Vo štvrtok na spomienku preblahoslavenej Panny Márie máme 29. svetový deň chorých. Ustanovil ho pápež sv. Ján Pavol II. v roku 1992.

Vo štvrtok po večernej sv. omši je krátka adorácia.

Na budúcu nedeľu pripadá liturgická spomienka sv. Cyrila, mnícha a sv. Metoda, biskupa, patrónoch Európy, patrónov diecézy a nášho kostola – diecéznej svätyne. Preto v nedeľu bude v našom kostole votívna sv. omša o sv. Cyrilovi a Metodovi. V nedeľu je aj výročný deň smrti sv. Cyrila. (869) Sviatok sv. Cyrila a Metoda sa v našich krajoch slávi 5. júla.

Nálepky, ktoré deti zbierajú budú položené na stolíku v predsieni kostola.