3. Veľkonočná Nedeľa (B)

+ František a Rozália, a súrodenci, manžel Viktor, deti Mária a Milan

Štvrtok po 3. veľkonočnej nedeli

+ Jozefa Tichá a rodičia

sv. Vojtecha, biskupa a mučeníka (spomienka)

+ Ľudmila, Tomáš, Gustáv, Milan, Karolína, Ondrej

Birmovanecká sv. omša s katechézou

+ Karol, Pavlína, Gustáv Bobáňoví a jeho synov

sv. Juraja, mučeníka (spomienka)

Za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu Balážovú, Švecovú, Putnokyovú a šťastnú operáciu brata Juraja

Sv. omša pre skautov z 5. oddielu Terchová

Za zdravie a Božiu pomoc pri dožití 70.r Jána a pre celú rodinu

ŠTVRTÁ VEĽKONOČNÁ NEDEĽA

+ Ján a Mária

Sv. omša výhradne pre seniorov nad 65. rokov

+ Serafín a Justína a ich deti

Na úmysel (Tichá sv. omša)

Sv. omša výhradne pre deti, ktoré sa pripravujú na prvé sv. prijímanie v Terchovej v sprievode jedného rodiča.

Na úmysel (Tichá sv. omša)

Upratovanie kostolaprosíme veriacich z domov od čísla 901 – 1000. Upratovanie kostola by sa začínalo ako zvyčajne v sobotu ráno o 8:00 hod.

Začína sa týždeň modlitieb za duchovné povolania.

Návštevy chorých v Terchovej ústredí budú v pondelok ako zvyčajne. V prípade, ak nateraz nebude možné zo strany rodiny navštíviť chorého v domácnosti, prosíme aby ste nás o tom informovali.

Zapisovanie úmyslov sv. omší na mesiac máj a jún bude teraz v pondelok o 17:00 hod. na fare. Veľmi, veľmi vás pekne prosíme aby ste pri čakaní pred farou dodržiavali patričné rozostupy.

Miništranti sa opäť môžu vrátiť do služby miništrovania.

Sviatosť zmierenia budeme vysluhovať v kostole každý deň okrem nedelevždy po rannej alebo večernej sv. omši.

Pohrebné sv. omše a sobášne sv. omše budeme riešiť individuálne s rodinami.

V prípade potreby, pre tých, ktorí sa nezmestia do počtu ľudí v kostole, budeme rozdávať sv. prijímanie aj po sv. omši.

Hľadáme dobrovoľníkov z radu mužov, ktorí by boli ochotní v tejto situácii dozerať pri vchode kostola na počet vstupujúcich farníkov a dodržiavanie protipandemických opatrení pri vstupe do kostola. Dobrovoľníci nech sa zapíšu na papier v sakristii.

Nálepky, ktoré deti zbierajú sú položené na stolíku v predsieni kostola.

Od pondelka 19. apríla budú opäť umožnené verejné bohoslužby. Vyplýva to z uznesenia vlády zo 16. apríla 2021 a vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva SR (vyhláška 186 a vyhláška 187).

Vyhlášky stanovujú pravidlá pre bohoslužby, obrady krstu, cirkevné a civilné obrady sobáša a pohrebu. Ak ide o povolenú kapacitu osôb, pre tieto typy podujatí platia nasledovné podmienky:

Počet návštevníkov v kostole alebo obdobnom priestore v jednom okamihu nesmie prekročiť koncentráciu jeden návštevník na 15 m2 z plochy priestoru určeného pre návštevníkov. V našom kostole je to približne 50 ľudí. Do počtu zúčastnených sa nezapočítavajú deti do 10 rokov v sprievode dospelej osoby.

Z uznesenia vlády vyplýva, že pri ceste na pohreb blízkej osoby, uzavretie manželstva a krst sa nevyžaduje test. Rovnako nebude vyžadovaný ani na vstup na bohoslužbu.

Kvôli limitovanej účasti - budú veriaci aj naďalej oslobodení od povinnosti byť prítomní na nedeľných bohoslužbách.

Opatrenia, ktoré je stále nutné dodržať:

a) vstup a pobyt v kostole alebo v obdobných priestoroch slúžiacich na výkon obradu umožniť len s náležite prekrytými hornými dýchacími cestami a to respirátorom FPP2 ak sa na niekoho nevťahuje výnimka.

b) pri vchode do kostola alebo do príslušných priestorov aplikovať dezinfekciu na ruky alebo poskytnúť jednorazové rukavice,

c) dodržiavať vzdialenosť 2 metre medzi osobami; to neplatí na prípady u ktorých to vzhľadom na povahu obradu nie je možné,

d) dodržiavať respiračnú etiketu,

e) z obradov vylúčiť osoby, ktoré majú nariadenú karanténu alebo akékoľvek príznaky respiračného infekčného ochorenia,