Slávnosť Najsvätejšej Trojice (2021)

+ Viktor a Augustín, rodičia a starí rodičia

+ Gustáv Špirka a rodičia z oboch strán

Sv. Justína, mučeníka (spomienka)

Za zdravie a Božiu pomoc pre Paulínu, Františka a Miroslava

Za zdravie, Božiu pomoc a dary Ducha Svätého pri životnom jubilea 60r. Milana a celej rodiny

+ Anna, Ignác, Jozef, Mária, Karol, Ondrej

NAJSVÄTEJŠIEHO KRISTOVHO TELA A KRVI, slávnosť a prikázaný sviatok

Za rodinu Kavulákovú a Bugaňovú

+ František Tondra

Stretnutie Birmovancov

+ Vendelín a Mária Romančíkoví

sv. Bonifáca, biskupa a mučeníka (spomienka)

+ Terézia, Ján, Žofiu, Margita

Sobášna sv. omša

+ Ján, Žofia Hanuliakoví a rodičia z oboch strán a Ján Chovanec

DESIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

+ Manžel, Syn Milan, a rodičia a starí rodičia, sestra Jozefina a jej manžel a rodina Siraňová
Sv. omša výhradne pre seniorov nad 65. rokov

+ Ján a z rodiny Komačkovej a Muráňovej

Za farníkov – detská sv. omša

Tento týždeň ostáva okres Žilina v prvom stupni varovania, čo znamená že možná kapacita veriacich v kostole je 1 človek na 15 m2 (štvorcových) to jest približne 60 ľudí v našom kostole. Kto sa kvôli max. počtu nedostane do kostola môže ostať pred kostolom. Bolo pekným zvykom, že deti po prvom sv. prijímaní chodievali na večerné sv. omše počas týždňa. Chceme vás preto poprosiť aby ste kvôli obmedzenému počtu ľudí v kostole večerné sv. omše okrem stredy prenechali pre prvoprijímajúce deti a ich rodičov či príbuzných.

Upratovanie kostolaprosíme veriacich z domov od čísla 1401 a vyššieSrdečné Pán Boh zaplať rodičom prvoprijímajúcich detí, ktorí upratali a pripravili kostol a okolie kostola k dnešnej slávnosti prvého svätého prijímania.

Prvopiatkové spovedanie chorých:

Pondelok: Terchová ústredie

Štvrtok: Struháreň a osady

Piatok: Vyšné a Nižné Kamence, Biely Potok a osady

Spovedanie v kostole pred prvým piatkom v mesiaci bude každý deň okrem nedelevždy po rannej alebo večernej sv. omši.

Vo štvrtok medzi 12:30 a 13:30 budeme spovedať žiakov z príležitosti prvého piatku. Pozývame všetky deti.

Tento rok nám momentálna situácia v okrese nedovoľuje urobiť klasickú procesiu v uliciach našej farnosti na sviatok Kristovho Tela a Krvi. Preto bude na tento sviatok po sv. omšiach krátka pobožnosť s Eucharistickým požehnaním.

Na prvý piatok od 7:00 do 18:00 bude v kostole celodenná adorácia. Pobožnosť k prvému piatku sa budeme modliť po rannej a večernej sv. omši.

V sobotu máme prvú sobotu v mesiaci. Fatimská pobožnosť bude ráno po sv. omši.

SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline pozýva chlapcov ktorí ukončili 6. a 7. ročník ZŠ, na tábor CECHCAMP ktorý sa uskutoční od 30. júna do 3. júla 2021. Spolu s našimi animátormi pre nich pripravujeme zábavu, športový program, výlet, duchovné povzbudenie. Bude aj veľká príležitosť sa stretnúť s našimi majstrami na našich dielňach, niečo nové sa naučiť zo stolárskeho a autoopravárenského remesla a tiež niečo si vyrobiť. Bližšie informácie na prihláške.

Povzbudzujeme tých, ktorí sa v rámci sčítania obyvateľov nestihli elektronicky sčítať, aby tak urobili s pomocou asistentov, a nezabudli pritom uviesť svoje vierovyznanie. Asistované sčítanie prebieha do 13. júna, a to dvoma spôsobmi: Možno prísť osobne na miesto, zriadené obecným úradom, a tam sa sčítať (čo je najlepšie). Alebo možno zavolať na obecný úrad a požiadať, aby k vám prišiel mobilný asistent. V takom prípade, samozrejme, treba dať POZOR NA PODVODNÍKOV: ak ste nikoho nevolali, nikto k vám nemá čo chodiť! Ak ste zavolali, musí sa preukázať preukazom asistenta! Služba je úplne bezplatná a vôbec nič sa pri nej nepodpisuje. Samozrejme, vyplnenie údajov sčítania je užitočné pre našu obec, i pre našu Cirkev. Nezabudnite sa preto do 13. júna sčítať, ak ste tak ešte neurobili. Ďakujeme!"

Nálepky, ktoré deti zbierajú sú položené na stolíku v predsieni kostola.