13. nedeľa v cezročnom období (B)

Sv. Ireneja, biskupa a mučeníka (spomienka)

+ Jakub, Eva, Ondrej, Peter, Kamila a Ján

+ Miroslav Hanuliak – výročná sv. omša

Sv. Petra a Pavla, apoštolov, slávn., prikázaný sviatok

+ Viktor a Jozefina Berešíkoví a rodičia z oboch strán

+ Jozefa Mihová – výročná sv. omša

+ Štefan

Návšteva Preblahoslavenej Panny Márie (sviatok)

Za zdravie a Božie požehnanie pre rodinu Pantákovú, Mičovú a Chromiakovú

Za zdravie, Božie požehnanie, dary Ducha Svätého pre rodinu Romančíkovú, Rizmanovú, Szabóovú

Sv. Tomáša, apoštola (sviatok) (CMD)

+ Jozef a Mária Baranoví a rodičia z oboch strán

Krížová cesta

Sobášna sv. omša

+ Viktor Kuzma

ŠTRNÁSTA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ (CMD)

+ Alois Baleja – výročná sv. omša

Liturgia sv. Jána Zlatoústeho – gréckokatolícka sv. omša

Večerná sv. omša o 18:00 hod. nebude

Upratovanie kostola: prosíme veriacich z domov od č. 1 – 100Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety ste prispeli      Eur.

V dnešnú nedeľu máme zbierku na dobročinné diela sv. otca.

V pondelok pozývame deti na večernú sv. omšu pri ktorej bude vyhodnotenie našej ročnej úlohy, t.j. zbierať nálepky z nedeľných a sviatočných sv. omší. Po sv. omši bude veľké žrebovanie o nádherné ceny. Podmienkou k získaniu ceny je aby dieťa bolo fyzicky prítomné na pondelkovej sv. omši a malo pri sebe slovníček s nálepkami, môžu chýbať 3 nálepky.

Prvopiatkové spovedanie chorých:

Pondelok: Terchová ústredie

Utorok: Struháreň a osady

Streda: Vyšné a Nižné Kamence, Biely Potok a osady

Spovedanie v kostole pred prvým piatkom v mesiaci bude každý deň okrem nedelevždy  pol hodiny pred rannou a hodinu pred večernou sv. omšou.

Štvrtok po večernej sv. omši je krátka adorácia.

V piatok od 7:00 do 18:00 bude v kostole celodenná adorácia. Pobožnosť k prvému piatku sa budeme modliť po rannej a večernej sv. omši.

V sobotu máme prvú sobotu v mesiaci. Fatimská pobožnosť bude ráno po sv. omši

V sobotu 3. júla začíname v našej farnosti 32. ročník Cyrilometodských slávností. Náš program začneme v sobotu o 11:00 otvorením vernisáže výstavy Beáty Krasňanskej s názvom Korene Domoviny, poobede o 15:00 hod. bude Krížová cesta národných Svätcov na vrchu Oravcove, stretneme sa spoločne pri prvom zastavení krížovej cesty.

V nedeľu do obeda budú sv. omše ako býva zvykom v našej farnosti. Sv. omša o 10:30 bude vo východnom obrade, t.j. grécko-katolícka sv. omša, ktorá je platná aj pre nás katolíkov, srdečne vás pozývame sa jej zúčastniť. V nedeľu poobede o 16:00 hod. bude slávnostný galakoncert. Z tohto dôvodu nedeľná večerná sv. omša nebude.

V pondelok 5. júla na sviatok sv. Cyrila a Metoda budú sv. omše doobeda ako býva v nedeľu. Slávnostnú sv. omšu o 10:30 bude celebrovať otec biskup Tomáš Galis. Táto sv. omša bude aj tento rok v kostole. Viacej informácii o programe nájdete na výveske.

Vzhľadom na pokračujúce uvoľnenia biskupi rozhodli o odvolaní všeobecného dišpenzu od povinnej účasti veriacich na nedeľných a sviatočných bohoslužbách k 30. júnu 2021. Slovenskí katolícki biskupi povzbudzujú veriacich, aby sa všade tam, kde to podmienky umožňujú, čo najskôr vrátili k osobnej účasti na bohoslužbách. Momentálna kapacita v našom kostole je 250 miest na sedenie.