24. nedeľa v cezročnom období (B)

sv. Jána Zlatoústeho, biskupa a učiteľa Cirkvi (spomienka)

Za zdravie a Božiu pomoc pre Ľudmilu, celú rodinu a za šťastnú operáciu

+ rodičia a starí rodičia z rodiny Boženíkovej a Špirkovej a brat Gustáv

POVÝŠENIE SVÄTÉHO KRÍŽA (sviatok)

Za zdravie a Božie požehnanie pre rodinu Viktórie Špirkovej

+ rodičia Štefánia a Adam, súrodenci Štefánia a Adam

SEDEMBOLESTNEJ PANNY MÁRIE, PATRÓNKY SLOVENSKA (slávnosť)

+ Marián

Poďakovanie za 70r. života, zdravie a Božiu pomoc a požehnanie pre celú rodinu

Za zdravie a Božiu pomoc pre rod. Dávidíkovú a Tichákovú

Sv. Kornélia, pápeža a Cypriána, biskupa a mučeníkov (spomienka)

+ František a Terézia Holúbkoví

+ Viktor a Jozefína Berešíkoví a rod. z oboch strán

+ Jozef Staňo a rodičia z oboch strán

+ Anna, Tobiáš, Štefan, Ján a Pavlína

Sobášna sv. omša

Sobášna sv. omša

Za zdravie a Božiu pomoc pre Pavlínu Opálkovú a jej rodinu

DVASIATA PIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

+ Filip a Anna Hanzeloví, starí rodičia, Martin, Milan a Hanka

Za zdravie a Božiu pomoc pre Viktóriu a jej rodinu

Za farníkov – detská sv. omša

Upratovanie kostola: prosíme veriacich z domov od č. 1101 – 1200Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety ste prispeli 45 Eur.

Ako mimoriadne gesto radosti z návštevy pápeža Františka viditeľnej hlavy Katolíckej cirkvi a duchovného otca viac ako miliardy a tristo miliónov katolíkov na celom svete sa dnes v nedeľu 12. septembra 2021 o 15.30 h na dvanásť minút rozozvučia zvony na kostoloch. Veriacich pozývame k modlitbe za pápeža Františka, ktorý v tom čase pricestuje na pastoračnú návštevu Slovenska.

Náštevy Chorých v Terchovej budú pondelok ako zvyčajne.

V pondelok pri večernej sv. omši by sme opäť obnovili miništrantské stretnutia.

Odchod pútnikov na stretnutie so sv. Otcom v Šaštíne bude v stredu 15. septembra ráno o 2:45. Prosíme, aby ste si vytlačili vstupenku a mali pri sebe doklad totožnosti. Veriacim, ktorí sa registrovali cez farský email vytlačíme vstupenku na fare.

Jesenné kántrové dni sú na budúci týždeň v stredu, piatok a sobotu. Záväzný je iba jeden deň. Obsah jesenných kántrových dní: Poďakovanie za úrodu. Večerná sv. omša v sobotu bude z formulára sv. omše: Na poďakovanie Pánu Bohu. Počas tejto večernej sv. omše budeme mať zbierku potravín, zeleniny, ovocia, zaváranín najlepšie z vlastnej úrody na chod našich misijných domov v Bratislave a v Nitre na Kalvárii. Za vašu štedrosť vám Pán Boh odplať.

Štvrtok po večernej sv. omši je krátka adorácia.

V piatok 17. septembra pokračujeme v birmovaneckých stretnutiach birmovancov, ktorí pôjdu na birmovku tento september. Prosíme birmovancov aby prišli na večernú sv. omšu o 18:15. Po sv. omši bude spoločné stretnutie. Na spoločné stretnutie pozývame aj jedného z rodičov birmovancov.

Na ďalší týždeň v sobotu 25. septembra  vás pozývame na 9. pamätný výstup na Veľký Rozsutec na počesť Sv. Jána Pavla II. Sv. omša pre účastníkov tohto podujatia bude ráno o 7:30. Viacej informácii o tomto podujatí nájdete na výveske.

Aj tento školský rok sa môžu deti zapojiť do zbierania nálepiek z nedeľných sv. omší a sviatkov. Terajší tretiaci dostanú slovníčky v škole na hodine náboženstva spolu s prihláškou na prvé sv. prijímanie. Po sv. omši si môžete prísť zobrať slovníček s prvou nálepkou.

Dávame do pozornosti Misijné kalendáre na rok 2022. Kúpou kalendárov tak môžete podporiť prácu nás misionárov verbistov na Slovensku ale predovšetkým v zahraničí. Za váš dar Vám zo srdca ďakujeme a vyprosujeme hojnosť Božích milostí.