Svätých anjelov strážcov (spomienka)

+ Terézia Hanuliaková – výročná sv. omša

+ Zuzana, František, Marek, Martin, Štefan

Za členov Ružencového bratstva

Sv. Františka Assiského (spomienka)

+ Martin, Ľudmila, Marcel a Vincka

Sv. Faustíny Kowalskej, panny (spomienka)

+ Monika, Adam, Mária, Vendelín Tlachačoví, + z rodiny Valovčiakových

sobášna sv. omša

+ Jakub a Maria Chovancových

Ružencovej Panny Márie (spomienka)

Poďakovanie za dožitých 40r. spoločného života a ich rodinu

sobášna sv. omša

Poďakovanie za dožitých 75 rokov Emílie

DVADSIATA SIEDMA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

+ Bernard Repáň a rodičia z oboch strán, + Hanka, Jozef a Ivanka

+ Marián Žiško – výročná sv. omša

Za farníkov – detská sv. omša

Upratovanie kostola: prosíme veriacich z domov od 800 – 900. Srdečné Pán Boh zaplať rodičom birmovancov, birmovným rodičom, ktorí upratali kostol tento víkend.

·       Návštevy chorých v Terchovej ústredí budú v pondelok ako zvyčajne.

Prvopiatkové spovedanie chorých:

Štvrtok: Struháreň a osady, domov dôchodcov

Piatok:  Nižné, Vyšné Kamence, Biely Potok a osady

V pondelok a utorok – 1 hod. pred večernou sv. omšou.

Vo štvrtok a piatok – 2 hod. pred večernou sv. omšou.

Vo štvrtok medzi 12:30 a 14:00 budeme spovedať žiakov z príležitosti prvého piatku. Pozývame všetky deti. Prosíme, aby ste ich povzbudili k spovedi keď pôjdu zo školy domov.

V pondelok je miništrantské stretnutie.

Štvrtok po večernej sv. omši bude krátka adorácia. Budeme sa modliť za nové duchovné povolania z našej farnosti.

Na prvý piatok budeme mať v kostole celodennú adoráciu. Keďže v ten deň máme aj sobášnu sv. omšu, adorácia bude od 7:00 do 15:00 a potom bude pokračovať od 16:30 do 17:50. Pobožnosť k Božskému Srdcu na prvý piatok sa budeme modliť po rannej sv. omši a večer pred sv. omšou o 17:50.

7. októbra 2017 t.j. v sobotu v Rajeckej Lesnej, zasvätí otec biskup Tomáš Galis Žilinskú diecézu Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. K duchovnej príprave na túto slávnosť sa pri každej sv. omši modlíme novénu pred obrazom Panny Márie.

V sobotu máme prvú sobotu v mesiaci a spomienku Ružencovej Panny Márie. Novénu k Panne Márii, ktorú sa modlíme pri každej sv. omši zakončíme v sobotu nasledovne: ráno o 6:30 nezačneme sv. omšou ale sa najprv pomodlíme pobožnosť k Panny Márii s modlitbou sv. ruženca. Potom bude nasledovať sv. omša a na záver sv. omše sa pomodlíme modlitbu zasvätenia Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie.

9. októbra, t. j. budúci týždeň v pondelok, budeme mať v našom kostole slávnosť posvätenia nového obetného stola. Pri večernej sv. omši o 18:15 otec biskup Tomáš Gális slávnostne posvätí nový obetný stôl. Túto slávnosť spájame aj so spomienkou na konsekráciu kostola, ktorá sa uskutočnila 9. októbra v roku 1949 vtedajším apoštolským administrátorom nitrianskym diecézi Eduardom Néčejom.

Začiatkom tohto septembra začalo v našej farnosti fungovať Materské Centrum sv. Rodiny. Materské centrum srdečne pozýva mamičky, oteckov či starých rodičov s malými deťmi do Farského pastoračného centra vo farskej záhrade, každý pondelok od 8:30 – 10:00 hod. Viacej informácií nájdete na plagátiku na výveske.

Deti, ktoré zbierajú nálepky nedeľných sv. omší nech si prídu pre ne po požehnaní  do sakristie.