26. nedeľa v cezročnom období (B)

Sv. Vincenta de Paul, kňaza (spomienka)

Za zdravie a šťastnú operáciu

Za zdravie a pokoj v rodine a dary Ducha Svätého pre rodinu Lutišanovú a Bobáňovú

+ Štefan a Margita Ondrušoví a ich rodičov

+ Jozef, Serafína, Štefan, Amália a Pavla

Sv. Michala, Gabriela a Rafaela, archanjelov (sviatok)

+ Mária Komačková, rodina z oboch strán, duše v očistci

Sv. Hieronyma, kňaza a učiteľa Cirkvi (spomienka)

+ Margita, Ľubomír a Ľudmila

sv. Terézie od Dieťaťa Ježiša (z Lisieux) (spomienka)

+ Pavlína Balážová a z rodiny Balážovej a Krížovej

Sobášny obrad

+ Pavol Panták a Irena Hanuliaková

Svätých anjelov strážcov (spomienka)

Za zdravie a Božiu pomoc pri dožití životného jubilea 70 rokov Anny a rodinu

Sobášna sv. omša

+ Ján Maruna – výročná sv. omša

DVASIATA SIEDMA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

+ Viktor, Jozef, Jozefína Dávidíkoví, Michal, Terézia, Ján

Tichá sv. omša

+ dcéra Evička

Za farníkov – detská sv. omša

Upratovanie kostola: prosíme veriacich z domov od č. 1201 – 1300. Srdečné Pán Boh zaplať rodičom birmovancov a aj samotným birmovancom, ktorí upratali a pripravili kostol a okolie kostola k dnešnej slávnosti birmovania.

Dnes máme výnimočnú zbierku na pomoc pre núdznych na Kube. Za všetky milodary vám úprimne Pán Boh odplať.

V pondelok máme miništrantské stretnutie.

Prvopiatkové spovedanie chorých:

Pondelok: Terchová ústredie

Štvrtok: Dom dôchodcov, Struháreň a osady

Piatok: Vyšné a Nižné Kamence, Biely Potok a osady

Spovedanie v kostole pred prvým piatkom v mesiaci bude každý deň okrem nedelevždy  pol hodiny pred rannou a hodinu pred večernou sv. omšou.

Štvrtok po večernej sv. omši je krátka adorácia.

V piatok od 7:00 do 18:00 bude v kostole celodenná adorácia. Pobožnosť k prvému piatku sa budeme modliť po rannej a pred večernou sv. omšou. Celodenná adorácia bude od 14:00 do 15:30 hod. prerušená kvôli krstu a sobášu.

V sobotu máme prvú sobotu v mesiaci. Fatimská pobožnosť bude ráno po sv. omši.

V piatok začína mesiac Október. Pre nás veriacich nesie prívlastok aj ako  ružencový mesiac alebo aj mesiac misií. Pozývame jednotlivcov, ale aj rodiny aby sa počas tohto mesiaca v rodinách spoločne modlili sv. ruženenec s úmyslom odvrátenia pandémie a za zdravie a Božiu pomoc pre tých, ktorí to v tejto neľahkej dobe potrebujú najviac.

Úplné odpustky: môžu získať tí, čo sa modlia ruženec v kostole, v kaplnke alebo v rodine, v rehoľnom spoločenstve alebo nábožnom združení. Na získanie odpustkov sa stanovuje:

1. stačí štvrtina celého ruženca, čiže päť desiatkov.

2. k modlitbe treba pridať nábožné rozjímanie o tajomstvách

3. pri verejnom recitovaní treba vysloviť tajomstvá podľa zaužívaného zvyku.

Dávame do pozornosti naše Misijné kalendáre na rok 2022

Nálepky, ktoré deti zbierajú budú položené na stolíku v predsieni kostola

Náš okres je i naďalej v 1. stupni ohrozenia, teda v červenej farbe. Do interiéru kostola môžu ísť veriaci v skupine OTP, teda očkovaní, testovaní, po prekonaní, v celkovej možnej kapacite 150 ľudí. Deti do 10 rokov sa nerátajú. Nebudeme kontrolovať či farníci spĺňajú tieto požiadavky, je to na každého vlastnom zdravom úsudku a svedomí. Otestovať sa môžete aj doma antigénovými testami, ktoré sa dajú zakúpiť v lekárni. Menný zoznam ľudí, ktorí boli v interiéri kostola na sv. omši budeme realizovať iba pri nedeľných sv. omšiach.V interiéri je povinné nosenie FPP respirátora alebo rúška bez výnimiek. Prosíme veriacich, ktorí zo zdravotných dôvodov nemôžu nosiť respirátor alebo rúško nech ostatnú vonku pred kostolom. Iba my, kňazi, si dávme dole rúško počas niektorých liturgických úkonov. Pohreby, sobáše, krsty budeme riešiť individuálne po dohodnutí s rodinou.