+ rodičia Valchároví a Valentoví

+ Štefan, Štefánia a ich deti a rodičia z oboch strán

+Jarolím Krištofík a rodičia z oboch strán

+ Helena a Alojz Dendisový a rodičia z oboch strán

Výročie posviacky katedrálneho chrámu Najsvätejšej Trojice v Žiline (sviatok)

+ Zuzana, Fero, Marek, Jozef

Za zdravie a Božiu pomoc pre Viktora a celú rodinu

+ Ján a Ľudmila Rybárový a rodina Dobáková

Sobášna sv. omša

+ Jakub a Eva, a rodičia z oboch strán

+ Alojz

Sobášna sv. omša

Sobášny obrad

+ Anton, Eva, Zdeno Bednár a + Pavol Laurenčík

DVADSIATA ÔSMA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Za zdravie a Božiu pomoc a ochranu pre Irenu a celú rodinu

+ Margita Romanová – výročná sv. omša

Za farníkov – detská sv. omša

Upratovanie kostola: prosíme veriacich z domov od 900 – 1000. Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety ste prispeli 27 Eur.

Minulú nedeľu sme mali v našej farnosti slávnosť birmovania. Touto cestou sa chceme ešte raz z celého srdca poďakovať všetkým, ktorí sa aktívne podieľali na príprave a realizácii tejto krásnej slávnosti.

Návštevy chorých v Terchovej ústredí budú v pondelok ako zvyčajne.

Zajtra v pondelok, 9. októbra, budeme mať v našom kostole slávnosť posvätenia nového obetného stola. Pri večernej sv. omši o 18:15 otec biskup Tomáš Gális slávnostne posvätí nový obetný stôl. Túto slávnosť spájame aj so spomienkou na konsekráciu kostola, ktorá sa uskutočnila 9. októbra v roku 1949 vtedajším apoštolským administrátorom nitrianskym diecézi Eduardom Néčejom. Srdečne vás všetkých pozývame na túto slávnosť.

V pondelok miništrantské stretnutie nebude.

Zapisovanie úmyslov sv. omší na mesiac November a December bude v utorok 10. októbra. Zapisovať začneme od 17:00 do 18:00. Pokračovať v zapisovaniu budeme po večernej sv. omši.

Štvrtok po večernej sv. omši bude krátka adorácia.

Pozývame všetky deti, ktoré chcú svojím spevom rozšíriť rady detského spevokolu, ktorý spieva v nedeľu počas detských sv. omšiach, aby prišli na nácvik, ktorý bude tento piatok, v kostole, pred večernou sv. omšou o 17:15.

V piatok 13. septembra pozývame veriacich na modlitbu krížovej cesty na vrch Oravcové. Po večernej sv. omši sa zhromaždíme pred kostolom kde sa začneme modliť svätý ruženec a v sprievode sa presunieme na začiatok krížovej cesty. Keďže sa nám už rýchlejšie stmieva, môžete si zobrať na procesiu a krížovú cestu sviece, vytvoríme tak sviečkový sprievod.

Budúcu sobotu, t. j. 14. októbra 2017 prijme náš rodák Tomáš Baleja diakonské svätenie. Slávnosť vysviacky sa uskutoční v kostole sv. Arnolda Janssena v Bratislave Petržalke o 10:00 hod. Ak by mal niekto záujem zúčastniť sa tejto slávnosti nech sa zapíše v sakristii do zoznamu, ešte sú voľné miesta. Autobus bude pristavený v sobotu o 6:15 na parkovisku pred poštou a odchod autobusu bude 6:30.

Materské Centrum sv. Rodiny, pozýva mamičky, oteckov či starých rodičov s malými deťmi do Farského pastoračného centra vo farskej záhrade, každý pondelok od 8:30 – 10:00 hod.

Prosíme pútnikov, ktorí sa prihlásili na našu farskú púť do Fatimy, aby prišli do sakristie a vybrali si z možností ubytovania.

Deti, ktoré zbierajú nálepky nedeľných sv. omší nech prídu po požehnaní pred kaplnku sv. Martina.