8. nedeľa v období cez rok (C)

Za zdravie, Božiu Pomoc a Dary Ducha Svätého pri životnom jubileu 85r. Margity

+ Mária Gajdošíková – výročná sv. omša

Za tých na ktorých si nik nespomína

+ z rodiny Marunovej a Vojtekovej

POPOLCOVÁ STREDA

+ Štefan, Jozef, Mária

+ Jana Synáková

Štvrtok po Popolcovej strede

Piatok po Popolcovej strede

Za zdravie a Božiu pomoc a pokoj v rodine

+Ján, Terézia, Žofia a Margita

Sobota po Popolcovej strede

+ z rodiny Dávidíkovej, Repáňovej, Jánošíkovej, Balátovej a Hanuliakovej

Za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu Laurenčíkovú, Pospíšilovú a Babišovú

PRVÁ PÔSTNA NEDEĽA

+ Ján, Jozefina, Vincent, Mária Berešikoví

+ z rodiny Podkopčanovej a Bartekovej

Upratovanie kostola: prosíme veriacich z domov od č. 901 – 1000. Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety ste
prispeli – 30 Eur.

Na budúcu nedeľu bude pri sv. omšiach zbierka na Charitu.

Prvopiatkové spovedanie chorých:

Pondelok: Terchová ústredie

Streda: Dom dôchodcov

Štvrtok: Struháreň a osady

Piatok: Vyšné a Nižné Kamence, Biely Potok a osady

Vo štvrtok od 13:00 – 14:00 tej hod. budeme spovedať žiakov v kostole.

Spovedanie v kostole pred prvým piatkom v mesiaci bude každý deň okrem nedele, vždy  pol hodiny pred rannou a hodinu pred večernou sv. omšou. Sv. zmierenia už budeme vysluhovať v spovedniciach v kostole.

Popolcová streda – deň pôstu. Popolcovou stredou sa začína Pôstne obdobie. Popolcová streda je dňom pokánia, prísneho pôstu a zdržiavania sa mäsitého pokrmu v celej Cirkvi, ktoré sa nemôže nahradiť iným skutkom pokánia. Pôst znamená iba raz do dňa sa dosýta najesť (pričom možno prijať trochu pokrmu ešte dvakrát v priebehu dňa). Zákon zdržiavania sa mäsa zaväzuje tých, ktorí dovŕšili štrnásty rok života, zákon pôstu však zaväzuje všetkých plnoletých až do začatia šesťdesiateho roku života. Zároveň, pápež František vyhlásil 2. marec, Popolcovú stredu, za deň pôstu a modlitby za mier.

Štvrtok po večernej sv. omši bude adorácia za mier vo svete.

Na prvý piatok bude v kostole celodenná adorácia. Pobožnosť k prvému piatku sa budeme modliťpo rannej sv. omši a večer o 16:30 pred krížovou cestou a večernou sv. omšou.

V sobotu máme prvú sobotu v mesiaci. Fatimská pobožnosť bude ráno po sv. omši.

V pôstnom období sa budeme modliť pobožnosť krížovej cesty každý piatok o 16:45 hod. (a po nej bude nasledovať večerná sv. omša) a v nedeľu o 14:10 hod. S pobožnosťou sú za obvyklých podmienok spojené úplné odpustky.

Vláda SR 23. februára 2022 zrušila režimy OTP, OP, OP+ s obmedzeniami.  Začiatok platnosti bol od soboty 26. februára 2022 to jest od včera. Znamená to, že na sväté omše môžu prísť aj nezaočkovaní ľudia. Prosíme, aby ste stále mali v kostole FPP2 respirátory a pri vchode do kostola si dezinfikovali ruky. Max. počet ľudí v kostole je nateraz 500 ľudí. Streamovanie sv. omší na internet už pozastavíme, prenos sv. omší pre Terchovskú káblovú televíziu bude pokračovať.

Naša farská organizácia Centrum pre rodinu a mládež sa aj tento rok uchádza o vašu priazeň prostredníctvom darovania vašich 2 percent z už zaplatenej dane. Tlačivá sú vzadu v kostole. Stačí vyplnené tlačivá priniesť na faru, potom ich naraz odnesieme na daňový úrad. Zamestnanec vyplní toto tlačivo + priloží k tomu potvrdenie o zaplatení dane z príjmov od zamestnávateľa. Živnostníci a podnikatelia uvádzajú údaje neziskovky priamo do daňového priznania. Tlačivo si môžete stiahnuť aj z našej farskej webovej stránky www.terchova.fara.sk.

Svätý Otec František nás pozýva zapojiť sa do spoločného tzv. synodálneho počúvania a hľadania ciest, aby sme sa v Cirkvi navzájom inšpirovali. Všetky informácie nájdete www.dcza.sk alebo www.synoda.sk, kde nájdete témy a okruhy otázok. Pozývame vás zapojiť sa a povedať/napísať v spoločenstvách alebo aj individuálne na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Diecézna charita Žilina vyhlásila aj potravinovú a materiálnu zbierku pre utečencov z Ukrajiny, ktorí už postupne na naše územie prichádzajú. Podporiť aktuálnu humanitárnu pomoc, najmä pre ženy a deti, môžete prinášaním potrieb na zberné miesta uverejnené na www.charitaza.sk. Zoznam potrebných vecí a ďalšie informácie k tejto zbierke nájdete na plagátiku na výveske.

Nálepky, ktoré deti zbierajú z nedeľných sv. omší sú položené na stolíku v predsieni kostola.