Za Božiu pomoc a dary Ducha Svätého pre Kamilu.

+ Karolína a František Špirka, + Hanka a Marcel

+ Mária, Anna, Vincent, Jozef, Pavlína, Jozef, Viktor

+ Rudolf a Helena Krúpový

POPOLCOVÁ STREDA

Za duše v očistci

Za zdravie, Božie požehnanie a pokoj v rodine

Štvrtok po Popolcovej strede

+ Ján, Mária, Gabriela, starý rodičia a súrodenci

Piatok po Popolcovej strede

Za zdravie a Božie požehnanie pre Pavlínu, 90 rokov života a za požehnanie celej rodiny

Za zdravie a Božie požehnanie pre rodinu Mažgutovú a Kuricovú

Sobota po Popolcovej strede

+ Štefan Puček a Anna a rodičia z oboch strán

Na úmysel kňaza

PRVÁ PÔSTNA NEDEĽA

+ Jozef Meško a jeho súrodenci

+ Viktor Huličiar

Za farníkov – detská sv. omša

Upratovanie kostola: prosíme veriacich z domov od 551  – 600. Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety ste prispeli    44 Eur.

Návštevy chorých v Terchovej ústredí budú v pondelok ako zvyčajne.

V pondelok je miništrantské stretnutie.

Materské Centrum sv. Rodiny bude v utorok od 8:30 – 10:30 hod..

Štvrtok po večernej sv. omši bude krátka adorácia.

Farská príprava na svetové stretnutie rodín v roku 2018. Srdečne pozývame manželov, rodičov s deťmi, mladých ľudí, starých rodičov, vdovcov a vdovy aj tých, ktorí prežili rozpad svojho manželstva na tretie stretnutie rodín našej farnosti, ktoré sa uskutoční túto nedeľu 11. februára o 16:00 hod. v kostole. Témou tretieho stretnutia je: Rásť v manželskej láske (Komunikácia v manželstve)

Popolcová streda – deň pôstu. Popolcovou stredou sa začína Pôstne obdobie. Popolcová streda je deň pokánia, prísneho pôstu a zdržiavania sa mäsitého pokrmu v celej Cirkvi. Prísny pôst – čo znamená len raz za deň sa do sýtosti najesť pričom možno prijať trochu pokrmu ešte dvakrát v priebehu dňa.

V pôstnom období sa budeme modliť pobožnosť krížovej cesty každý piatok o 16:45 hod. (a po nej bude nasledovať večerná sv. omša) a v nedeľu o 14:10 hod. S pobožnosťou sú za obvyklých podmienok spojené úplné odpustky.

Na budúcu nedeľu 18. februára bude šieste zo sérií katechetických stretnutí pre deti, ktoré sa pripravujú na 1. sv. prijímanie. Stretnutie začíname o 9:00 hod., pokračuje sa detskou sv. omšou o 10:30. Prosíme deti o dochvíľnosť.

V našej farnosti máme už niekoľko rokov zriadenú neziskovú organizáciu Centrum pre rodinu a mládež. Vďaka vašej pomoci môžeme financovať akcie ako sú: prípravy na birmovku a prvé sv. prijímanie, formácia animátorov, rôzne stretnutia mladých, misijná púť detí, detský letný tábor, roráty, výlety s deťmi atď. Preto sa aj tento rok uchádzame o vašu priazeň prostredníctvom darovania vašich 2 percent z už zaplatenej dane. Tlačivá sú vzadu v kostole. Stačí vyplnené tlačivá priniesť na faru, potom ich naraz odnesieme na daňový úrad. Zamestnanec vyplní toto tlačivo + priloží k tomu potvrdenie o zaplatení dane z príjmov od zamestnávateľa. Firma uvádza údaje neziskovky priamo do daňového priznania. Srdečne ďakujeme všetkým firmám i jednotlivcov, ktorí minulý rok prispeli svojím finančným darom.

Slovenská katolícka charita pripravila na aktuálne pôstne obdobie už siedmy ročník kampane Pôstna krabička pre Afriku. Ponúka tak prežiť pôstne obdobie s pohľadom na tých, ktorí žijú v chudobe. V rodinách môžete spoločné pôstne predsavzatie premeniť na konkrétny skutok lásky a  odrieknutú obľúbenú sladkosť, kávu či inú drobnosť môžete premeniť na Váš pôstny príspevok. Tento, možno vo Vašich očiach malý dar, pomôže deťom a rodinám v krajinách subsaharskej Afriky. V minulom roku sme spoločne vyzbierali sumu viac ako 250 tisíc Eur, vďaka ktorým môžeme postaviť novú budovu škôlky a  odborné učebne, kde ponúkneme dvojnásobne viac deťom prístup ku vzdelaniu. Na tento účel sme vzadu v kostole vyčlenili jednu pokladničku, do ktorej môžete dať svoj pôstny milodar.

Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave ponúka štúdium v akademickom roku 2018/2019. Ako jediná na Slovensku, okrem vzdelávania ponúka možnosť svojím študentom ísť aj na humanitárne projekty do krajín tretieho sveta akými sú napr. Keňa, Kambodža, Južný Sudán, Rwanda a iné. Viacej informácií o ponúkanom štúdiu nájdete na výveske.

Organizátori krížovej cesty, ktorá sa pripravuje na Veľký piatok ulicami Terchovej hľadajú nový dobrovoľníkov, hercov, ktorí by boli ochotní zapojiť sa do tohto podujatia. Prvé organizačné stretnutie bude dnes (túto nedeľu) o 18:45 v kinosále kultúrneho domu.

Prosíme deti aby po požehnaní si prišli pre nálepky ku krstiteľnici. Prvoprijímajúce deti dostanú nálepku s podpisom do kartičky v sakristii.