4. Pôstna nedeľa (2018)

PIATA PÔSTNA NEDEĽA

Za zdravie a Božiu pomoc pri dožití 90 r. života

Za zdravie a Božiu pomoc pre Margitu Kubalovú

Za farníkov – detská sv. omša

Upratovanie kostola: prosíme veriacich z domov od 801  – 900. Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety ste prispeli 38 Eur.

Na budúcu nedeľu máme zbierku na pomoc prenasledovaným kresťanom a vojnovým utečencom. Za vaše milodary vám vyslovujeme Pán Boh odplať.

Dnes poobede po modlitbe krížovej cesty vás pozývame na ďalšie pokračovanie farskej prípravy na celosvetové stretnutie rodín v Írskom Dubline. Témou dnešného stretnutia je: Vášnivá láska (Vyjadrovanie pocitov v manželstve, Manželská sexualita)

V pondelok je miništrantské stretnutie.

Materské Centrum sv. Rodiny bude v utorok od 9:00 – 10:30 hod..

Návštevy chorých v Terchovej ústredí budú v pondelok ako zvyčajne.

Štvrtok po večernej sv. omši bude krátka adorácia.

V piatok o 18:00 hod. bude v kostole stretnutie birmovancov a rodičov birmovancov. Stačí ak príde iba jeden rodič. Po stretnutí sa s birmovancami pôjdeme pomodliť krížovú cestu na vrch Oravcove, preto prosíme, aby mali vhodnú obuv a teplé oblečenie. Rodičia, ktorí prídu na stretnutie sú srdečne pozvaní na túto krížovú cestu.

V sobotu po večernej sv. omši bude na fare stretnutie lektorov.

Na budúcu nedeľu 18. marca bude siedme zo sérií katechetických stretnutí pre deti, ktoré sa pripravujú na 1. sv. prijímanie. Stretnutie začíname o 9:00 hod., pokračuje sa detskou sv. omšou o 10:30. Prosíme deti o dochvíľnosť.

V pôstnom období sa modlíme pobožnosť krížovej cesty v piatok o 16:45 hod.v nedeľu o 14:10 hod. S pobožnosťou sú za obvyklých podmienok spojené úplné odpustky.

Aj v tomto roku v jednote s celou Cirkvou na Kvetnú nedeľu slávime Svetový deň mládeže. Pápež František v tomto ďalšom prípravnom roku na Svetové dni mládeže 2019 v Paname stanovil motto: „Neboj sa, Mária, našla si milosť u Boha.“ Otec biskup pozýva mladých na víkendové stretnutie mládeže Žilinskej diecézy – „Kvetný víkend“, ktoré sa uskutoční v Žiline v dňoch 24. 3. a 25. 3. 2018. Stretnutie je zároveň prípravou na letné národné stretnutie mládeže P18 v Prešove.

Deti, ktoré chcú pokračovať v zbieraní nálepiek počas nedeľných sv. omší, nech si prídu zobrať nové formuláre a nálepky z dnešnej nedele do sakristie. Pripomíname, že tretiaci a štvrtáci na ZŠ dostanú tieto formuláre tento týždeň na hodine náboženstva, alebo od triednej pani učiteľky, avšak nálepky z dnešnej nedele si musia prísť zobrať osobne po sv. omši do sakristie. Na budúcu nedeľu pri detskej sv. omši bude vylosovanie.