2. pôstna nedeľa 2019

+ Arnold a Mária Matejoví

SV. JOZEFA, ŽENÍCHA PANNY MÁRIE, slávnosť

Za zdravie a Božie požehnanie a dary Ducha Svätého pre rodinu Jozefa Krúpu

Za zdravie a Božie požehnanie pri dožití životného jubilea 60r. Márie a Jozefíny

Streda po 2. pôstnej nedeli

+ Anton a rodičia z oboch strán

Štvrtok po 2. pôstnej nedeli

+ Jozef Staňo a rodičia z oboch strán

Piatok po 2. pôstnej nedeli

Za zdravie a Božie požehnanie pre manžela a brata

+ Karol Martinčo – výročná sv. omša

Sobota po 2. pôstnej nedeli

+ Jozefína, Hermína, Viktor, Vincent

+ Ján, Anna Valentoví a starí rodičia z oboch strán, Adam a Pavlína Balátoví

TRETIA PÔSTNA NEDEĽA

+ Milan, manžel Milan, rodičia a starí rodičia z oboch strán a z rodiny Siráňovej

Za zdravie a Božie požehnanie pre Viktora a celú rodinu

Za farníkov – detská sv. omša

Upratovanie kostola: prosíme veriacich z domov od 701 – 800. Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety ste prispeli 70 Eur.

Na charitu sa minulú nedeľu vyzbieralo 710 Eur. Všetkým darcom v mene charity ďakujeme.

V pondelok je miništrantské stretnutie.

Návštevy chorých v Terchovej budú v pondelok ako zvyčajne.

Štvrtok po večernej sv. omši bude krátka adorácia.

V pôstnom období sa modlíme pobožnosť krížovej cesty každý piatok o 16:45 hod. (po nej bude nasledovať večerná sv. omša) a v nedeľu o 14:10 hod. S pobožnosťou sú za obvyklých podmienok spojené úplné odpustky.

Naša farská organizácia Centrum pre rodinu a mládež sa aj tento rok uchádza o vašu priazeň prostredníctvom darovania vašich 2 percent z už zaplatenej dane. Tlačivá sú vzadu v kostole.

Na stolíku s časopismi sú letáčiky „Cesta obnovy života a vzťahov.“ Môžete vyjadriť svoj názor na nový spoločný projekt Cesta obnovy života a vzťahov vo farnosti. Symbolom vďačnosti sú aj darčeky, uvedené v letáku, z ktorých si môžete jeden vybrať ako poďakovanie za vaše odpovede. Upozorňujeme na jednu malú zmenu: Medzi darčeky sa podarilo zaradiť najnovšie CD Simy Martausovej, namiesto pôvodne avizovaného staršieho CD. Ďakujeme za vašu angažovanosť a otvorenosť!

Vybrané témy z najnovšieho čísla Katolíckych novín: prinášajú reportáž z barokovej banskoštiavnickej kalvárie, zameriavajú sa na historické súvislosti vzniku Slovenského štátu, prinášajú rozhovor s dominikánom Patrikom Petrom Vnučkom o askéze.

Organizátori krížovej cesty, ktorá sa pripravuje na Veľký piatok ulicami Terchovej hľadajú nový dobrovoľníkov, hercov, hlavne chlapov, ktorí by boli ochotní zapojiť sa do tohto podujatia. Prvé organizačné stretnutie bude dnes (túto nedeľu) o 16:00 v kinosále kultúrneho domu

Dom charity sv. Gianny v Čadci a Komunita Cenacolo Vás pozývajú na tretie diskusné fórom o závislostiach. Téma stretnutia je: PRÍPRAVA A ŽIVOT V KOMUNITE CENACOLO, živé svedectvá chlapcov, ktorí z tmy prešli do svetla. Chceli by sme povzbudiť rodiny, rodičov, príbuzných, ktorí majú v rodine závislého, aby prišli medzi nás, aby sa začalo diskutovať o tomto probléme, ktorý spôsobuje toľko bolesti a utrpenia. Vždy je nádej. Stretnutie sa uskutoční 20. marca 2019 v Kysuckej knižnici v Čadci o 17.00 h.