05 veľkonočná nedeľa (2024)

Rímskokatolícka cirkev Farnosť sv. Martina
   013 06 Terchová Tel.: 041/5695 190, 0915 275 573 , www.terchova.fara.sk e-mail.: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Oznamy na 5. veľkonočnú nedeľu

Sv. Kataríny Sienskej, panny a učiteľky Cirkvi, patr.Európy

+ dcérku Máriu

Štefan Krištofík – výročná sv. omša

Utorok po 5. veľkonočnej nedeli

+ z rod. Krkoškovej a Zakopčanovej

+ Pavol, Peter, Mária Nogoví a + Ondrej Holúbek a starí rod. z ob.s.

Sv. Jozefa, robotníkan (spom.)

+ Bernard a + z rodiny Repáňovej a Balátovej

Sv. Atanáza, biskupa a učiteľa Cirkvi (spom.)

+ Viktor a Helena Romančíkoví, + Ján a Viktória Rechtoríkoví

Piatok po 5. veľkonočnej nedeli

Za zdr. BP a DDSv pre rodinu Milana

Za + Jozefa a Emíliu Vallových a rodičov z oboch strán

Sobota po 5. veľkonočnej nedeli

Za zdr. pre Viktora a jeho rodinu

Sobášna sv. omša

Za zdr a BP pre matku s dcérou a rodičov

ŠIESTA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA

+ Štefan a Anna Vantúchoví, + Anton Kováč, rodičia z oboch strán a + Martinka Šelbická

Za zar. a BP a DDSv pre rodinu Podhorskú a deti s rodinami

Za farníkov – detská sv. omša

·         Upratovanie kostola: prosíme veriacich z domov od č.1101 – 1200. Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety ste prispeli  ........  Eur.

·         Na kostol darovali: Z pohrebu Ľudmily Bukovninskej 100 Eur, Bohuznámy pri príležistosti 70 r. života 100 Eur, Z krstu Diany Ďurkovej 100 Eur, z vďačnosti za dožitých 50 rokov manželstva 100 Eur, Bohuznáma rodina pri príležitosti 50 rokov manželstva 100 Eur

Za Vaše milodary  a štedrosť srdečné Pán Boh zaplať!

·         Zbierka z minulej nedele na kňazský seminár činila 1210 Eur. Za Vaše milodary a štedrosť Pán Boh zaplať!

·         Návštevy chorých budú v pondelok ako zvyčajne.

·         Vo štvrtok po večernej sv. omši bude krátka adorácia.

·         Tento týždeň máme prvý piatok v mesiaci. Chorých budeme navštevovať v piatok doobeda tak, ako chodievame na prvý piatok. Sviatosť oltárna bude v kostole vyložená k adorácii po rannej sv. omši až do večernej sv. omše.

·         Spovedať budeme v pondelok a utorok od 17:00 (1 hodimu pred sv. omšou), v štvrtok a piatok od 16:00 (2 hodiny pred sv omšou).

·         Vo štvrtok medzi 13:00 a 14:00 budeme spovedať žiakov z príležitosti prvého piatku. Pozývame všetky deti, zvlášť birmovancov. Prosíme, aby ste ich povzbudili k spovedi keď pôjdu zo školy domov.

·         V sobotu ráno po sv. omši bude pobožnosť na Fatimskú sobotu

·         Májové pobožnosti sa budeme modlievať pred večernými sv. omšami.

·         V utorok 30. apríla ideme s deťmi za odmenu za roráty na výlet do Velkých Karlovic na Morave a do ZOO Zlín. Deti, rodičia, , ktorých sa to týka,  stretneme sa pred kostolom v utorok ráno o 7:20, odchod autobusu spred kostola bude 7:30. Zo sebou si treba zobrať cestovný doklad, pas, občiansky, kartičku poistenca, primeranú hotovosť v CZ korunách, jedlo, pitný režim na celý deň. Predpokladaný návrat bude okolo 19:00. Tešíme sa na tento výlet.

·         18. mája (sobota) organizujeme púť na Butkov (Ladce). Platí sa 10 Eur na osobu. Pôjdu 2 autobusy (z toho 1 autobus budú birmovanci a mládež) Program je skutočne hodnotný: vystúpenie hudobníkov, svedectvo Sýrskej mystičky Myrny Nazzour, vystúpenie operného speváka tenoristu Titusza Tóbisza a o 16:00 slávnostná sv. omša, ktorú bude celebrovať apoštolský nuncius na Slovensku Nicola Girasoli. Birmovancom túto púť hradíme z fondu, ktorý tu máme pre mládež. Viac informácii k prihláseniu je na nástenke. Srdečne Vás pozývame na túto krásnu púť! Veríme, že to bude nádherný čas na modlitbu a aj spoločnú prechádzku v prírode.

·         Na budúcu nedeľu 5. mája organizujeme akciu „vyvetroň“ Pôjdeme sa prejsť na do Marunov ku zvonici, odtiaľ prejdeme na Grapu, a na Kovačku ku krížu. Pozývame všetkých farníkov alebo aj hostí a tešíme sa na spoločný tímbuilding. Autobus – linka ide 13:03 z Terchovej, o 13:17 je u Vyšných Repáňov, stretneme sa u Vyšných Repáňov teda 13:30 a odtiaľ vyrazíme. Tešíme sa na vás.