NARODENIA SV. JÁNA KRSTITEĽA, slávnosť

Za zdravie a Božie požehnanie pre Zdena s rodinou

Za zdravie a Božie požehnanie a dary Ducha Svätého pre vnúčatá

+ Ľudmila, Vincencia, Martin, Marcel

Za zdravie a Božie požehnanie a dary Ducha Svätého pre rodičov a rodinu Hanzelovú a Bugáňovú

NAJSVÄTEJŠIEHO SRDCA JEŽIŠOVHO, slávnosť

+ Viktor a Jozefína Berešíkoví a rodičia z oboch strán

Sv. omša k ukončeniu školského roka

Sv. omša v ZŠ v Struhárni, k ukončeniu školského roka

+ Štefan Laurenčík – výročná sv. omša

SV. PETRA A PAVLA, apoštolov, slávnosť a prikázaný sviatok

Za šťastný pôrod a za zdravie pre Zuzanu

+ Štefan Jánošík a rodičia z oboch strán

TRINÁSTA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

+ Vincent, Anna, Jozef a Gitka Cingelová

Za zdravie a Božiu pomoc a šťastný pôrod

Upratovanie kostolaprosíme veriacich z domov od 201 – 300. Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety ste prispeli 61 Eur. Upratovanie kostola začína po rannej sv. omši.

V dnešnú nedeľu máme zbierku na dobročinné diela Svätého Otca.

Návštevy chorých v Terchovej ústredí budú v pondelok ako zvyčajne.

V pondelok je miništrantské stretnutie.

Štvrtok po večernej sv. omši je krátka adorácia.

V piatok máme slávnosť Najsvätejšieho Srdca Ježišovho. Na záver sv. omší bude odprosujúca pobožnosť. Veriaci, ktorý sa zúčastní na verejnom recitovaní modlitby Najmilší Ježišu, predpísanú na slávnosť Najsvätejšieho Srdca Ježišovho, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.

Prosíme deti, ktoré zbierajú nálepky, aby si po nálepky prišli po požehnaní do sakristie. Budúcu nedeľu 30. júna pri detskej sv. omši bude za vytrvalé zbieranie nálepiek a teda účasti na nedeľných sv. omšiach, finálové žrebovanie o krásne rodinné ceny.

Milovaní bratia a sestry, už teraz vás čo najsrdečnejšie pozývame na slávenie jubilejného 30. ročníka Cyrilometodských dní v našej farnosti, ktoré budú od 2. do 5. júla. Program Cyrilometodských dní nájdete na výveske.

Nedeľná myšlienka k Pochodu za život – Cez dnešné evanjelium sa Ježiš pýta každého jedného z nás počas celých dejín: za koho ma pokladáš ty? To nie je teoretická otázka,  po ktorej sa čaká teoretická odpoveď. To, čo si myslíme o Ježišovi, za koho ho pokladáme - to vyjadrujeme skutkami, konaním, aktivitami nášho života, aj svedectvom v jednotlivých okolnostiach spoločenského života. Kto vykročí na Národný pochod za život, ten tiež vyjadruje, za koho pokladá Ježiša. Za Zvrchovaného Pána dejín, vrátane vlastných osobných dejín, za Pána každého jedného ľudského života, za záchrancu ľudského pokolenia.  Za Božieho syna, ktorý požehnáva rodiny, požehnáva deti, požehnáva matky i otcov, lebo ľudský život a dôstojnosť človeka je čosi posvätné a nedotknuteľné.