Tel.: +421  41 569 51 90; +421 915 275 573

33. nedeľa v cezročnom období

Ráno

Večer

 

Pondelok 18. 11.

Féria

6:30

 

+ Erika

 

17:00

+ Štefan Vantúch, Antona Kováč a rodičia z oboch strán

Utorok 19. 11.

Féria

6:30

 

+ Ján a Viktória, syn Ján a Štefan Lysičan

 

17:00

+ Margita a Gustáv Štefankoví

Streda 20. 11.

Féria

6:30

 

Za zdravie a Božiu pomoc pre Annu a vnúčatá 

Štvrtok 21. 11.

Obetovanie Panny Márie (spomienka)

 

17:00

+ Jozefína Potrebčiaková – výročná sv. omša

Piatok 22. 11.

Sv. Cecílie, panny a mučenice (spomienka)

6:30

 

+ Valéria, Jozef, Helena, Anton, Emília a Ján

 

17:00

+ Zuzana

Sobota 23. 11.

Féria

6:30

 

+ Viktor a Kamila Lučánoví, Jaroslav, a starí rodičia z oboch strán

 

17:00

+ Jozef a starí rodičia z obidvoch strán

Nedeľa 24. 11.

TRIDSIATA ŠTVRTÁ NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

KRISTA KRÁĽA

7:00

 

+ František a Amália Šupicoví a starí rodičia z oboch strán

8:30

 

+ Milan a syn Milan, rodičia a starí rodičia, Jozefína, Zdeno a zrodiny Siráňovej

9:00

 

Dom dôchodcov

10:30

 

Za farníkov – detská sv. omša

 

18:00

Na úmysel

Srdečne chceme poďakovať všetkým, ktorí sa aktívne angažovali pri prípravách a oslave sviatku sv. Martina, patróna našej farnosti.

Upratovanie kostolaprosíme veriacich z domov od 401 – 500Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety ste prispeli 45 Eur.

Dnes v nedeľu o 17:00 hod. budú zvoniť zvony na našom kostole k výzve pripomenúť si uplynutie 30. rokov od pádu komunizmu a návratu slobody.

Aj tento rok plánujeme v našej farnosti zorganizovať jasličkovú pobožnosť, ktorá má hlbokú a dlhodobú tradíciu. Chceme pokračovať v pôvodnom zámere jasličkovej pobožnosti spočívajúci v spojení duchovného prežívania Vianoc a ľudových tradícii našej obce. Týmto chceme pozvať všetkých, ktorí chcú svojim darom a talentom aktívne prispieť k duchovnému a kultúrnemu programu nech prídu na prvé stretnutie, ktoré bude dnes v nedeľu 17. novembra o 19 hod. v kostole.

V pondelok máme miništrantské stretnutie.

Návštevy chorých v Terchovej budú v pondelok ako zvyčajne.

Štvrtok po večernej sv. omši bude krátka adorácia.

Projekt Godzone a Rada pre mládež a univerzity KBS v rámci Týždňa Cirkvi pre mládež pozývajú mladých na 11. ročník evanjelizačného turné Godzone Tour.  Máme túžbu ukázať, že v rodinnom či pracovnom živote, v spoločenstvách, v Cirkvi a v každom našom projekte alebo službe IDE O VIAC - ide o jediné meno - Ježiš. V Žiline sme 20.11. 2019 o 18:00 h na zimnom štadióne. Vstup je zdarma!

V dňoch 21.-23. novembra 2019 (štvrtok, piatok, sobota) v čase od 10.00 do 20.00 hod. bude prebiehať 8. ročník celoslovenskej zbierky potravín v predajniach Tesco. Diecézna charita Žilina zbiera v 10 predajniach v Žiline (Košická, Obvodová), v Martine, v Čadci, v Považskej Bystrici, v Lednických Rovniach, v Púchove, v Rajci, v Krásne nad Kysucou a v Turzovke. Príďte aj vy, zapojte sa, nakúpte potraviny a darujte ich ľuďom v núdzi. Prejavte takto konkrétne solidaritu s druhými!

Opäť srdečne pozývame rodiny, deti a mládež na farskú akciu s názvom „VYVETROŇ“.Spoločne sa poprechádzať, stretnúť sa, oddýchnuť si. Stretávame sa budúcu nedeľu 24. 11. o 13:30 hod. na autobusovej zastávke Horná Tižina – Ďuriškovia a pôjdeme po trase smerom do osád Novosodavia, machajovia, Gažovia a späť.

V sakristii je možnosť vyzdvihnúť si krabičku s USB kľúčom s video nahrávkou a fotkami zo slávnosti Birmovania. 

Prosíme deti, ktoré zbierajú nálepky, aby si po ne prišli po požehnaní do sakristie. Na budúcu nedeľu bude pri detskej sv. omši prvé losovanie o pekné ceny. Prosíme deti aby na budúcu nedeľu pred detskou sv. omšou priniesli do sakristie slovníčky v ktorých budú mať napísané svoje meno. Slovníčky sa prekontrolujú či majú všetky nálepky za toto obdobie.