3. Veľkonočná nedeľa (A)

Za Božiu pomoc pre rodinu Vallovú

Štvrtok po 3. veľkonočnej nedeli

Za zdravie a Božie požehnanie pre Pavla Šupicu

sv. Jozefa, robotníka (spomienka)

+ Vincent Dávidík

+ Bernard Repáň a rodičia z oboch strán

sv. Atanáza, biskupa a učiteľa Cirkvi (spomienka)

Za zdravie a Božiu pomoc pre celú rodinu Štefana

+ z rodiny Dávidikovej, Cabadajovej, Barátovej a Marčanovej

ŠTVRTÁ VEĽKONOČNÁ NEDEĽA

Za zdravie a Božiu pomoc pre Evu a jej rodinu

+ Margita Bagová – výročná sv. omša

Začína sa týždeň modlitieb za duchovné povolania.

Štvrtok po večernej sv. omši je krátka adorácia, budeme sa modliť za nové duchovné povolania z našej farnosti.

Na prvý piatok od 7:00 do 18:00 bude v kostole celodenná adorácia. Pobožnosť k prvému piatku sa budeme modliť po rannej sv. omši a večer o 18:00.

V sobotu máme prvú sobotu v mesiaci. Fatimská bude ráno po sv. omši.

Kostol bude počas dňa zvyčajne otvorený pre súkromnú modlitbu.

Pomazanie chorých v blízkosti smrti – viatikum, vyslúžime neodkladne v hociktorý deň a hodinu.

Deti ktoré, zbierate nálepky sú k dispozícii vzadu v kostole.

Kto by chcel finančne prispieť milodarom na kostol môže tak urobiť osobne do pokladničky, ktorá je umiestnená v stene pri východe z kostola alebo prevodom na bankový účet kostola. Účet je zverejnený na webovej stránke farnosti.

Mariánsky mesiac Máj. Pápež Pavol VI. V encyklike Mense Maio povzbudzuje takto: „Keď nadchádza mesiac máj, ktorý nábožnosť veriacich už oddávna zvykla venovať Bohorodičke Márii, naša duša jasá pri myšlienke na predstavenie viery a lásky, ktoré bude čoskoro vo všetkých častiach sveta konané na počesť Kráľovnej neba. Veď je to mesiac, v ktorom v chrámoch i v príbytkoch stúpa zo sŕdc kresťanov k Bohorodičke Márii veľmi vrúcny a nežný hold modlitby a úcty. A je to mesiac, keď nám od trónu našej Matky prúdia v plnosti dary Božie milosrdenstva. ... Veď Mária je vždy cestou, ktorá vedie ku Kristovi. Každé stretnutie s Máriou nemôže nebyť stretnutím s Kristom. ... bolo obľúbeným zvykom našich predchodcov voliť tento mesiac zasvätený Bohorodičke Márii na povzbudenie kresťanského ľudu na verejné modlitby, kedykoľvek to vyžadovali potreby Cirkvi alebo keď na ľudské spoločenstvo doliehalo nejaké vážne nebezpečenstvo ...“