Na úmysel SVD

PRVÁ PÔSTNA NEDEĽA

+ Ján a Anna Muráňoví, sestra Hanka starí rodičia

+ Vendel a Karolína Bobáňoví, Ondrej a rodičia z oboch strán

Na budúcu nedeľu máme zbierku na Charitu. Svoj milodar môžete vhodiť počas týždňa až do nedele do pokladničky ktorá je v predsieni kostola.

Popolcová streda – deň pôstu. Popolcovou stredou sa začína Pôstne obdobie. Popolcová streda je dňom pokánia, prísneho pôstu a zdržiavania sa mäsitého pokrmu v celej Cirkvi, ktoré sa nemôže nahradiť iným skutkom pokánia. Pôst znamená iba raz do dňa sa dosýta najesť (pričom možno prijať trochu pokrmu ešte dvakrát v priebehu dňa). Zákon zdržiavania sa mäsa zaväzuje tých, ktorí dovŕšili štrnásty rok života, zákon pôstu však zaväzuje všetkých plnoletých až do začatia šesťdesiateho roku života.

Online stretntuie Birmovancov. Momentálna situácia nám nedovoľuje pokračovať v klasických stretnutiach s birmovnacmi, preto začneme s online stretnutiami. Stretnutia budú prebiehať prostredníctvom aplikácie ZOOM, ktorú si môžu počas týždňa birmovanci nainštalovať. Birmovanci dostanú počas týždňa informácie od pána farára do ktorej skupiny budú patriť s konkrétnymi informáciami k pripojeniu. Prvé stretnutie online birmovancov bude tento piatok o 18:00 hod. Prosíme birmovancov aby pri pripojení používali svoje reálne meno a priezvisko, kvôli identifikácii, a mali zapnutú kameru.

Vo štvrtok po večernej sv. omši je krátka adorácia.

Diecézna charita Žilina Vás pozýva do modlitby, pôstu a almužny pre trpiacich. Tradičnú zbierku na Charitu na prvú pôstnu nedeľu rozširujeme o kampaň MOJA ALMUŽNA počas celého pôstu s viacerými možnosťami podpory. Informácie nájdete na www.charitaza.sk, na plagáte a na letákoch v tvare mešca, vezmite si ich. K dispozícii sú aj šeky, tiež možnosť odovzdať svoju almužnu pre Charitu na fare. Vďaka Vašej štedrosti môžeme spolu napĺňať poslanie byť blízko pri človeku! Ďakujeme!

Zároveň opäť pozývame rodiny zapojiť sa do projektu Charity s názvom Pôstna Krabička. Pôstna krabička je kampaň Slovenskej katolíckej charity spojená s verejnou zbierkou na pomoc deťom a ľuďom v núdzi v rozvojových krajinách. Pôstnu krabičku si môžete zobrať v predsieni kostola.

Saleziáni don Bosca a Pavlíni Vás pozývajú na Púť zaľúbených, ktorá sa uskutoční 20. februára 2021. Tento 14. ročník bude veľmi špecifický - po prvýkrát sa bude konať online cez Youtube kanál. Púť je určená pre všetkých zaľúbených (chodiacich, snúbencov i manželov), ale aj pre jednotlivcov. Medzi vrcholy púte patrí streamovaná sv. omša, ktorú bude v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie celebrovať otec biskup Jozef Haľko. Viac sa dozviete na stránke www.zalubeni.sk. Tešíme sa na Vás!

Nálepky, ktoré deti zbierajú budú položené na stolíku v predsieni kostola.