18. nedeľa v cezročnom období (B)

Za zdravie a Božiu pomoc a dary Ducha Svätého pre rodinu Berešíkovú a Struhárňanskú

Za členov Ružencového bratstva

Sv. Ján Máriu Vianneya, kňaza (spomienka)

Za zdravie a Božiu pomoc pre Máriu a šťastnú operáciu

Premenenie Pána (sviatok)

+ Gustáv, Karolína, Ľuboš a z rodiny Krkoškovej

+ Hanka a Marcel, Karolína a František Špirkoví

Sobášna sv. omša

+ z rodiny Rybárovej, Halasovej a starí rodičia z oboch strán

DEVÄTNÁSTA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

+ Bernard, Mária, Jozef Patrnčiak

+ Margita Mešková – výročná sv. omša

Sobášna sv. omša

Upratovanie kostola: prosíme veriacich z domov od č. 501 – 600Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety ste prispeli 34 Eur.

Prvopiatkové spovedanie chorých:

Pondelok: Terchová ústredie a Struháreň a osady

Štvrtok: Dom dôchodcov

Piatok: Vyšné a Nižné Kamence, Biely Potok a osady

Spovedanie v kostole pred prvým piatkom v mesiaci bude každý deň okrem nedelevždy  pol hodiny pred rannou a hodinu pred večernou sv. omšou.

Štvrtok po večernej sv. omši je krátka adorácia.

V piatok od 7:00 do 18:00 bude v kostole celodenná adorácia. Pobožnosť k prvému piatku sa budeme modliť po rannej a pred večernou sv. omšou.

Zapisovanie úmyslov sv. omší na mesiac september a október budeme v pondelok 2. augusta od 17:00 hod. na fare.

V pondelok 2. augusta možno získať vo všetkých farských kostoloch, v bazilikách minor, v katedrálnych chrámoch a františkánskych kostoloch úplné odpustky „Porcinkuly“. Sv. František z Asisi vo svojej mimoriadnej láske k najsvätejšej Panne osobitnú starostlivosť venoval kostolíku, ktorý je známy pod menom „Svätej Márie Anjelskej" alebo „Porciunkula“. Tam položil šťastný základ rádu Menších bratov, tam tiež pripravil počiatok rádu Klarisiek a tam tiež šťastne zakončil svoju pozemskú púť. Ako sa zachovalo ústnym podaním, v tomto kostolíku Sv. František dostal tie preslávne odpustky, ktoré pápeži potvrdili a rozšírili ich na mnohé ďalšie kostoly. Skutok predpísaný na získanie odpustkov je nábožná návšteva kostola spojená s modlitbou  Pána (Otče náš) a Vyznaním viery (Verím v Boha). Okrem toho treba splniť tri podmienky: svätú spoveď, sväté prijímanie a modlitbu na úmysel Svätého Otca (napr. Otče náš, Zdravas a Sláva).

Páter Hudák nebude prítomný na fare od 3. do 15. augusta. Odchádza na skautský tábor pre budúcich vodcov oddielov slovenského skautingu. Na fare ostane sám páter Hans.