1. adventná nedeľa (C)

Pondelok po 1. adventnej nedeli

+ z rodiny Fondrkovej a Dikošovej

Za zdravie a Božiu pomoc a dary Ducha Svätého pre Miroslava a celú jeho rodinu

sv. Ondreja, apoštola (sviatok)

Za zdravie a Božiu pomoc pre syna Jána

+ Vladimír Hanuliak, Šimon Graňák

Streda po 1. adventnej nedeli

Za zdravie a Božiu pomoc pri príležitosti 80 rokov života

Štvrtok po 1. adventnej nedeli

sv. Františka Xaverského, kňaza (spomienka)

Za zdravie a Božiu ochranu pre Štefana, Janku a synov Štefana a Martina s rodinami

+ Štefan a Jozefina Struhárňanskí a rod. z oboch strán

Sobota po 1. adventnej nedeli

+ z rodiny Šupicovej, Jančovej, Vlkovej a Martin Franek.

+ Branislav Porubčanský

DRUHÁ ADVENTNÁ NEDEĽA

+ z rodiny Kuzmovej, Potrebčiakovej, Hanuliakovej a Szwarcovej

+ Marek

Nateraz prerušujeme službu upratovania v kostole

Túto nedeľu mala byť zbierka na charitu. V mene celej Charity v Žiline by sme vás chceli poprosiť o podporenie tohto diela. Počas celého týždňa môžete svoj milodar vložiť do pokladničky „Na misie“ v predsieni nášho kostola, alebo šekovou poukážkou na číslo účtu Charity v Žiline alebo, ktorí viete môžete použiť QR kód. Viacej informácii na výveske alebo na webovej stránke žilinskej charity www.charitaza.sk. Za všetky vaše milodary vám Pán Boh odplať.

Požehnanie adventných vencov budeme robiť „na diaľku“, cez online prenos. Veriaci, rodina sa môže zísť pri sledovaní sv. omše z nášho alebo iného kostola a počas modlitby požehnania môžete pokropiť adventný veniec svätenou vodou. V predsieni nášho kostola je sv. voda k osobnému odberu. Samozrejme ak niekto nebude môcť byť fyzicky prítomný pri sledovaní modlitby požehnania, môže aspoň súkromne pokropiť svoj adventný veniec sv. vodou.

Aj keď nám momentálna situácia nedovoľuje stretávať sa spoločne v kostole, predsa len pozývame k sledovaniu rorátnych sv. omší. Prosíme rodičov, deti aby si ráno privstali a sledovali rorátne sv. omše. Miesto sledovania môžete pekne pripraviť, napr. mať pri sebe adventný veniec. Spoločne si zapáliť adventnú sviecu. Chceme poprosiť aby sledovanie sv. omší v domácnostiach bolo sprevádzané aspoň niektorými gestami, ktoré bývajú počas sv. omše v kostole, podobne aj primeraným sedením a primeraným oblečením.

Štvrtok po večernej sv. omši bude krátka adorácia.

S veľkou mierou nespokojnosti a neporozumenia prechádzame opäť do ONLINE priestoru slávenia sv. omší. V kostole budeme nateraz bez vás veriacich, slúžiť tiché sv. omše. Nech z tohto kalicha horkosti pijeme všetci rovnako. Veríme, že táto naša spoločná obeta prinesie ovocie požehnania nielen pre nás, ale aj pre budúce generácie.

Predsieň kostola bude otvorená pre súkromnú modlitbu:
Pondelok až Sobota od 7:00 hod. – 16:45hod.
V nedeľu od 11:30 hod.  – 19:45 hod.

Po každej sv. omši budeme individuálne rozdávať sv. prijímanie pri bočnom vchode. (Už aj zajtra v nedeľu.)

Vysluhovanie sv. zmierenia bude pri každej sv. omši od pondelka do soboty. Ráno po sv. omši do 7:30 a večer od 16:00 hod. do 17:00 hod. Jeden kňaz bude spovedať v bočnom vchode a ďalší na fare.

Vo štvrtok od 13:00 – 14:00 tej hod. budeme rovnakým spôsobom spovedať žiakov.

Veľmi by sme vás chceli poprosiť o zásadné dodržiavanie protipandemických opatrení, nosení respirátora, a dodržiavania odstupov. Tí, ktorí zo zdravotných dôvodov alebo karantény nemôžu ísť von nech to prosím rešpektujú.

Prvopiatkové spovedanie chorých:

Pondelok: Terchová ústredie

Štvrtok: Dom dôchodcov, Struháreň a osady

Piatok: Vyšné a Nižné Kamence, Biely Potok a osady

Na prvý piatok nateraz celodenná adorácia nebude.

Nálepky, ktoré deti zbierajú budú položené na stolíku v predsieni kostola.

Od od 25. novembra 2021 do odvolania udeľuje žilinský biskup Tomáš Gali dišpenz veriacim katolíkom latinského obradu, ktorí sa nachádzajú na území Žilinskej diecézy, od povinnosti zúčastniť sa na svätej omši v nedeľu a v prikázaný sviatok (kán. 1247).