1. pôstna nedeľa 2022

Pondelok po 1. pôstnej nedeli

Za členov Ružencového bratstva

Utorok po 1. pôstnej nedeli

Za šťastný pôrod a zdravie dieťaťa a celej rodiny

+ Ľudmila Rybárová – výročná sv. omša

Streda po 1. pôstnej nedeli

+ Branislav Porubčanský

Štvrtok po 1. pôstnej nedeli

+ Augustín Hanuliak – výročná sv. omša

Piatok po 1. pôstnej nedeli

+Jozef Mihalčatin, rodičia z oboch strán, Ján Mahút a Melánia Pardelová

+ Anna Hanuliaková – výročná sv. omša

Sobota po 1. pôstnej nedeli

Za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu Ondrášovú

+ Kamil a rodičia z oboch strán

DRUHÁ PÔSTNA NEDEĽA

+ Ondrej Mažgút

+ Mária a Bernard Patrnčiakoví , Anna a Vincent Lúčanoví

Za farníkov – detská sv. omša

Upratovanie kostola: prosíme veriacich z domov od č. 1001 – 1100. Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety ste
prispeli –     Eur.

Dnes máme pri sv. omšiach zbierku na Charitu.

Návštevy chorých v Terchovej budú v pondelok ako zvyčajne.

Štvrtok po večernej sv. omši je krátka adorácia.

Tento týždeň v stredu, piatok a sobotu máme jarné kántrové dni. Obsah jarných kántrových dní je príprava na pokánie, na sviatosť zmierenia a činorodá láska k blížnemu. Záväzný je iba jeden deň.

V pôstnom období sa budeme modliť pobožnosť krížovej cesty každý piatok o 16:45 hod. (po nej bude nasledovať večerná sv. omša) a v nedeľu o 14:10 hod. S pobožnosťou sú za obvyklých podmienok spojené úplné odpustky.

Naša farská organizácia Centrum pre rodinu a mládež sa aj tento rok uchádza o vašu priazeň prostredníctvom darovania vašich 2 percent z už zaplatenej dane. Tlačivá sú vzadu v kostole, alebo si ich môžete stiahnuť z našej farskej webovej stránky www.terchova.fara.sk.

Žilinský biskup Mons. Tomáš Galis, na základe zlepšujúcej sa epidemiologickej situácie v súvislosti s ochorením Covid-19 a vzhľadom na postupné uvoľňovanie obmedzení, spojených s týmto ochorením, s platnosťou od 6. marca 2022, t.j. od 1. pôstnej nedele, odvoláva dišpenz od povinnosti zúčastniť sa svätej omše v nedeľu a prikázaný sviatok, ktorý udelil veriacim katolíkom latinského obradu, nachádzajúcim sa na území Žilinskej diecézy (porov. can. 1247 CIC). Spolu s týmto rozhodnutím povzbudzuje všetkých veriacich, aby sa vrátili k osobnej nábožnej účasti na svätých omšiach a k prijímaniu sviatostí, pričom naďalej starostlivo dodržiavali stále platné protipandemické opatrenia.

Milí deviataci a rodičia deviatakov,  Gymnázium Kráľovnej pokoja  v Žiline  otvára v šk. roku 2022/23 dve triedy pre 50 žiakov. Prihlášky môžete odovzdať elektronicky alebo listom do 20. 3. 2022. Viac informácií webe školy: www.sskp.sk. Podobne aj Stredná odborná škola sv. Jozefa Robotníka v Žiline ponúka výchovu a vzdelanie v učebných odboroch autoopravár, stolár, murár a v študijnom odbore grafik digitálnych médií. Všetky informácie o prijímačkách na školu sa nachádzajú na www.sjoroza.sk. Tešíme sa na Vás!

Pre nálepky, ktoré deti zbierajú z nedeľných sv. omší, nech si prídu deti zobrať do sakristie