4. pôstna nedeľa 2022

PIATA PÔSTNA NEDEĽA

+ Bernard a z rodiny Repáňovej a Balátovej

+ Z rodiny Rybárovej a Pacvoňovej

Za farníkov – detská sv. omša

Čas večerných sv. omší sa posunul na 18:15.

Upratovanie kostola: prosíme veriacich z domov od č. 1301 – 1400. Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety ste prispeli – 65 Eur.

Na budúcu 5. pôstnu nedeľu bude zbierka na pomoc obetiam vojnového konfliktu na Ukrajine. Zbierka je organizovaná na základe spoločného rozhodnutia Konferencie biskupov Slovenska.

Prvopiatkové spovedanie chorých:

Pondelok: Terchová ústredie

Štvrtok: Struháreň a osady, Dom Dôchodcov

Piatok: Vyšné a Nižné Kamence, Biely Potok a osady

Vo štvrtok od 13:00 – 14:00 tej hod. budeme spovedať žiakov v kostole.

Spovedanie v kostole pred prvým piatkom v mesiaci bude každý deň okrem nedele, pol hodiny pred rannou a hodinu pred večernou sv. omšou.

V našom dekanáte sme sa dohodli, že spoločné sv. spovede vo farnostiach nebudú tak ako bývalo zvykom, ale že kňazi si sami vyspovedajú svojich veriacich iba vo vlastných farnostiach. My, v našej farnosti, začneme spovedať k veľkej noci v týždni od pondelka 4. apríla do piatka a to namiesto večerných sv. omší. Ak uznáte za vhodné, možno bude lepšie presunúť prvopiatkovú sv. spoveď na ďalší týždeň už v spojení s veľkonočnou sv. spoveďou.

V pondelok máme miništrantské stretnutie. Srdečne pozývame chlapcov ku službe miništrovania.

Štvrtok po večernej sv. omši bude krátka adorácia.

Na prvý piatok bude v kostole celodenná adorácia. Pobožnosť k prvému piatku sa budeme modliťpo rannej sv. omši a večer o 17:30 pred krížovou cestou a večernou sv. omšou.

V sobotu máme prvú sobotu v mesiaci. Fatimská pobožnosť bude ráno po sv. omši.

Krížovú cestu, po zmene času, sa v piatok budeme modliť o 17:45 hod. (po nej bude nasledovať večerná sv. omša) a v nedeľu po starom o 14:10 hod. S pobožnosťou sú za obvyklých podmienok spojené úplné odpustky.

Naša farská organizácia Centrum pre rodinu a mládež sa aj tento rok uchádza o vašu priazeň prostredníctvom darovania vašich 2 percent z už zaplatenej dane. Tlačivá sú vzadu v kostole alebo na našej farskej webovej stránke.

Nálepky z nedeľných sv. omší, nech si deti prídu zobrať do sakristie