18. nedeľa v období cez rok (C)

Sv. Alfonza Máriu de Liguori, biskupa a uč. Cir. (spom.)

Za členov Ružencového bratstva

+ Gustáv, Karolína, Ľuboš a rodina Krkošková

Sv. Ján Máriu Vianneya, kňaza (spomienka)

+ Serafín a Justína Lacúchoví a ich deti

Sobášna sv. omša

Za zdravie a Božiu pomoc a ochranu Panny Márie pre rodinu Margity Krištofíkovej

Premenenie Pána (sviatok)

+ z rodiny Struhárňanskej, Berešíkovej, Mihovej

Za zdravie, Božiu pomoc a dary ducha Svätého pre Zuzanu

DEVÄŤNÁSTA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Za zdravie, Božiu pomoc a dary Ducha Svätého pre rodinu Struhárňanskú a Berešíkovú

+ Vladislav, Gustáv a rod. z oboch strán

Upratovanie kostola: prosíme veriacich z domov od č. 1201 – 1300Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend.
Na kvety ste prispeli – 32 Eur.

Prvopiatkové spovedanie chorých:

Pondelok: Terchová ústredie a Struháreň a osady (prosím povedzte si navzájom susedia, že páter príde v pondelok namiesto štvrtku)

Štvrtok: Dom dôchodcov

Piatok: Vyšné a Nižné Kamence, Biely Potok a osady

Spovedanie v kostole pred prvým piatkom v mesiaci bude každý deň okrem nedelevždy  pol hodiny pred rannou a hodinu pred večernou sv. omšou.

Štvrtok po večernej sv. omši je krátka adorácia.

V piatok od 7:00 do 18:00 bude v kostole celodenná adorácia. Pobožnosť k prvému piatku sa budeme modliť po rannej a pred večernou sv. omšou. Pobožnosť o 15:00 tej hod. prerušíme kvôli sobášu.

V sobotu máme prvú sobotu v mesiaci. Fatimská pobožnosť bude ráno po sv. omši.

Zapisovanie úmyslov sv. omší na mesiac september a október bude v utorok 2. augusta od 17:00 hod. na fare.

V utorok 2. augusta možno získať vo všetkých farských kostoloch, v bazilikách minor, v katedrálnych chrámoch a františkánskych kostoloch úplné odpustky „Porcinkuly“. Sv. František z Asisi vo svojej mimoriadnej láske k najsvätejšej Panne osobitnú starostlivosť venoval kostolíku, ktorý je známy pod menom „Svätej Márie Anjelskej" alebo „Porciunkula“. Tam položil šťastný základ rádu Menších bratov, tam tiež pripravil počiatok rádu Klarisiek a tam tiež šťastne zakončil svoju pozemskú púť. Ako sa zachovalo ústnym podaním, v tomto kostolíku Sv. František dostal tie preslávne odpustky, ktoré pápeži potvrdili a rozšírili ich na mnohé ďalšie kostoly. Skutok predpísaný na získanie odpustkov je nábožná návšteva kostola spojená s modlitbou  Pána (Otče náš) a Vyznaním viery (Verím v Boha). Okrem toho treba splniť tri podmienky: svätú spoveď, sväté prijímanie a modlitbu na úmysel Svätého Otca (napr. Otče náš, Zdravas a Sláva).

V nedeľu 7. augusta bude posviacky novej kaplnky Panny Márie pod osadou Červencovia. Sv. omša s požehnaním začne o 15:00 hod. Srdečne ste vítaní.