13. nedeľa v období cez rok (A 2023)

sv. Tomáša, apoštola (sviatok)

Krížová cesta na vrch Oravcove

Za zdravie a Božiu pomoc pre Margitu Zuziakovú

SV. CYRILA A METODA (slávnosť)

+ Štefan Krištofík a rod. z oboch strán

Za zdravie a Božiu pomoc a dary Ducha Svätého pre Teréziu a rodinu Lukešovú a Kosniovskú

Procesia veriacich na vrch Oravcove

CYRILO - METODSKÁ SV. OMŠA (vrch Oravcove)

Galakoncert

Za zdravie a Božiu pomoc pre manžela pri životnom jubileu 50r. a jeho rodinu

Za členov Ružencového bratstva

ŠTRNÁSTA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

+ Mária a Jakub Chovancoví

+ Viera Fidlerová

Upratovanie kostola: prosíme veriacich z domov od č. 501 – 600. Srdečné Pán Boh odplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety prispeli – 68   Eur.

Minulú nedeľu sa na zbierku na dobročinné diela sv. otca vyzbieralo 655 Eur. Za všetky vaše milodary vám vyslovujeme úprimne Pán Boh odplať.

Počas letných prázdnin bude v kostole okrem nedele iba jedna sv. omša s výnimkou slávností a prikázaných sviatkov.

Prvopiatkové spovedanie chorých:

Pondelok: Centrum Terchová

Štvrtok: dom dôchodcov, Struháreň a osady

Piatok: Vyšné a Nižné Kamence, Biely Potok a priľahlé osady

Spovedanie v kostole pred prvým piatkom v mesiaci bude pol hodinu pred rannou a večernou sv. omšou.

Štvrtok po večernej sv. omši bude krátka adorácia.

Na prvý piatok bude v kostole celodenná adorácia. Pobožnosť k prvému piatku sa budeme modliť po rannej sv. omši a o 18:00 hod. pred večernou sv. omšou.

Pozývame rodiny na letný Deň a noc otvorených dverí Rodinkova, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 13. júla v Belušských Slatinách. Počas podujatia zažijete spolu s vašimi deťmi a ďalšími rodinami krásny čas súťaží a zábavy,  budete mať možnosť zúčastniť sa na slávení Eucharistie a dozviete sa veľa noviniek o živote a službe Rodinkova. Ak sa rozhodnete zostať aj na noc, na rodičov čaká zaujímavá prednáška a diskusia na tému „Ako lepšie spoznať a zvládnuť digitálny svet našich detí“. Viac informácií nájdete na stránke www.rodinkovo.sk"

Dnes začíname v našej farnosti 34. ročník Cyrilometodských dní. Srdečne vás dnes poobede o 15:30 pozývame do Terchovskej galéria umenia na vernisáž výstavy Aleny Teicherovej – Ikony a Obrazy. V pondelok bude večernú sv. omšu celebrovať Mons. František Rábek, a po sv. omši bude pokračovať program opäť v Terchovskej galérii umenia s názvom „Poďakujme, pokračujme ...“ srdečne vás pozývame.