4 adventná nedeľa B 2023

Rímskokatolícka cirkev Farnosť sv. Martina
   013 06 Terchová Tel.: 041/5695 190, 0915 275 573 , www.terchova.fara.sk e-mail.: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Oznamy na 4. adventnú nedeľu

NARODENIE PÁNA – slávnosť, prikázaný sviatok

+ František, Justín a Viktória

+Adam, Štefan, Jozefína Huličiarovi, Ján Pajdučák a Mária a Miroslav Šupejoví

Domov dôchodcov

Jasličková pobožnosť

Sv. Štefana, prvého mučeníka (sviatok)

+ Pavol Jánošík - výročná

+ Štefan, Štefánia, Hanka a Bernard

Za dobrodincov farnosti

Sv. Jána, apoštola a evanjelistu (sviatok)

+ Ján Švec, Vladimír Baláž, sestra Evka, rodičia Pavlína a František

Svätých neviniatok, mučeníkov (spomienka)

Za zdr. A Božiu pomoc pre rod. Kačeriakovú

Piaty deň v oktáve Narodenia Pána

+ JuDr. Milan Sekera

+ Štefan a Helena Muráňoví, dcéra Kamila a vnučku Olinku

Šiesty deň v oktáve Narodenia Pána

+ Jozef a Anna Zichoví

+ Štefan Krištofík a rodičia z oboch strán

SVATEJ RODINY  JEŽIŠA, MÁRIE A JOZEFA (sviatok)

Za zdr. BP a DDSv pre Dávida a jeho rodinu

+ Marian Berešík

+ Tatiana Podhorská – výročná sv. omša

Sv. omša na poďakovanie za dobrodenia uplynulého roka a po nej bude ďakovná pobožnosť.

·        Upratovanie kostola: prosíme veriacich z domov od č. 1101 – 1200. Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend.
Na kvety ste prispeli    72   Eur

·        Na kostol darovali:

Bohuznámy pri príležitosti 50 rokov života 100 Eur, p. Ondruš 50 Eur, Viktor Miho 100 eur, na úmysel Štefánie a Štefana 100 Eur, z krstu Alexa Konštiaka 60 Eur,

Za vaše milodary vám srdečné Pán Boh zaplať!

·        Srdečne vás pozývame na jasličkovú pobožnosť, ktorá bude u nás v kostole 25. 12. na Božie narodenie o 16:00. Jasličková nebude vysielaná v TV, ale vo vianočnom období sa bude vysielať záznam z tejto našej tohoročnej jasličkovej pobožnosti.

·        Návštevy chorých budú v stredu tak ako bývajú v pondelok.

·        Koledníci Dobrej noviny budú chodiť koledovať v sobotu 30 decembra. Vykoledované peniaze sú určené na podporu humanitárnych a rozvojových projektov v Afrike. Akciu organizuje eRko a je do nej zapojená aj naša farnosť.

·        Chcem sa vám poďakovať za Roráty, ktoré boli v našej farnosti veľmi živé. Ďakujeme rodičom, starým rodičom, že ste povzbudzovali deti a prinášali ich do kostola. Menej ako 3 absencie počas celého adventného obdobia malo 65 detí. Maximálne sa zúčastnilo rorát 93 detí. Pán Boh zaplať! Tiež ďakujem ženičkám a všetkým dobrovoľníkom, ktorí pomáhali pri tohoročných rorátoch.

·        Chcem srdečne poďakovať aj všetkým, ktorí boli pomáhať pri vianočnej výzdobe. Tiež ešte dodatočne ďakujeme za adventný veniec, ktorý nám vonku pripomínal blížiace sa Vianoce. Ďakujeme za strom a aj menšie stromčeky pri betleheme, ktoré ste darovali do kostola. A zvlášť ďakujem aranžérkam za krásnu vianočnú výzdobu.

·        Tiež veľmi pekne ďakujeme ženičkám, ktoré pomáhali pri upratovaní fary. Veľmi ste nám pomohli, lebo v tomto období sme mali povinnosti s prípravou na Vianoce.

·        Na Silvestra je nedeľa, sv. omše budú doobeda ako bývajú a bude aj Ďakovná sv. omša o 16:00 s pobožnosťou na konci roka. Po tejto ďakovnej sv. omši bude vonku pred kostolom agapé. Už teraz sa môžete tešiť na výbornú kapustnicu.

·        Na Silvestra o 23:30 bude tichá adorácia v kostole zakončená požehnaním s Eucharistiou o pol noci.

·        Na Nový rok sa bude konať výročná novoročná ofera. Za Vaše milodary vopred Pán Boh zaplať.

·         Počas vianočného obdobia je v našich krajoch tradícia posviacania domov a rodín. Posvätenie sa môže konať aj opakovane v tých domoch, ktoré už boli posvätené. Záujemcovia o požehnanie domu a rodiny nech sa zapíšu v sakristii. Telefonicky si potom osobne dohodneme termín návštevy.