Sv Rodiny 31.12.2023

Oznamy na Sviatok sv. Rodiny

Slávnosť Panny Márie Bohorodičky - Nový rok

Viktor Miho za zdravie a Božie požehnanie

+ Pavol Romančík (15 výročie)

sv. Bazila Veľkého a Gregora Naziánského, b. a uč. C.

+ Jozefína a Peter, Pavlína, Adam a Anton

+ Serafín a Justína Lacúchoví

Najsvätejšieho mena Ježiš (spomienka)

Za zdravie a Božiu pomoc a Dary D.Sv. pre Pavla

+Jozefa Brežná – výročná sv. omša

Na úmysel SVD

+ Marcel Vojtek

ZJAVENIE PÁNA, slávnosť a prikázaný sviatok

Na poďakovanie za dožitie 70 rokov Ireny

+ Ján Synak a Janku, + Jána, Adama, Máriu, Jozefa, Antona a Adama Kubíkových

+ Ján Kačeriak, rodičia a starí rodičia a sestry

Za zdr. a Božiu pomoc pri 60 výročí Emília a Viktor

DRUHÁ NEDEĽA PO NARODENÍ PÁNA – KRST KRISTA PÁNA

+ Adam, Pavlína a švagrovia Štefan v Martin a za duše v očistci

Za zdravie a Božiu pomoc a Dary DSv pre p. Zuziaka z príležitosti 60 narodenín

Za farníkov – detská sv. omša

Link na tohoročnú jasličkovú v Terchovej: https://youtu.be/MnVlKN5WKbI?feature=shared

·        Upratovanie kostola: prosíme veriacich z domov od č. 1201 – 1300. Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend.
Na kvety ste prispeli   45 Eur

·        Na kostol darovali:

Bohuznáma 100 Eur, z príležitosti dožitého jubilea 70 r. Milky 100 Eur, Bohuznámy 50 Eur, Bohuznámy za zdravie a Božie požehnanie pri príležitosti 74 rokov života 100 Eur, z pohrebu Anny Hrnčiarikovej 100 Eur

Za vaše milodary vám srdečné Pán Boh zaplať!

·        P. Rasťo bude navštevovať chorých v utorok 2. januára doobeda, ako to robí v pondelok pred 1. piatkom. Prvopiatkové návštevy chorých budú na prvý piatok 5. januára. Chorých navštívia P. Martin aj P. Rasťo na miestach, kde chodia.

·        Spovedanie na prvý piatok bude bývať hodinu pred večernými sv. omšami. V piatok 1,5 hodiny, teda od 15:30.

·        Na prvý  piatok bude celodenná adorácia v kostole

·        Na prvý piatok pozývame birmovancov na sv. omšu, kde bude pre nich katechéza. Vyžaduje sa účasť birmovancov.

·        Pobožnosť na prvú sobotu (Troch kráľov, sv. omše budú ako v nedeľu) bude pred rannou sv. omšou o 6.30 (Fatimská sobota) do sv. omše o 7:00

·        Ďakujem veľmi pekne všetkým účinkujúcim v jasličkovej pobožnosti. Je to veľká vec a je to niečo špeciálne, terchovské, čo dokážeme ponúknuť aj iným. Veľmi si vážim, že ste sa toľkí zapojili do tejto jasličkovej a že túto tradíciu odovzdávate aj mladším generáciám.

·        Dnes na Silvestra bude aj ďakovná sv. omša o 16:00 s pobožnosťou na konci roka. Po tejto ďakovnej sv. omši bude vonku pred kostolom agapé. Môžete sa tešiť na výbornú kapustnicu a punč.

·        Dnes večer na Silvestra o 23:30 bude tichá adorácia v kostole zakončená požehnaním s Eucharistiou o pol noci.

·        Zajtra na Nový rok sa bude konať výročná novoročná ofera. Za Vaše milodary vopred Pán Boh zaplať.

·         Počas vianočného obdobia je v našich krajoch tradícia posviacania domov a rodín. Posvätenie sa môže konať aj opakovane v tých domoch, ktoré už boli posvätené. Záujemcovia o požehnanie domu a rodiny nech sa zapíšu v sakristii. Telefonicky si potom osobne dohodneme termín návštevy.

·        V sobotu 30. 12. chodili koloedníci Dobrej noviny po Terchovej. Hoci bolo zapojených 22 koledníkov, nestihli navštíviť všetkých. Preto ak by ešte niekto chcel prispieť na Dobrú novinu, môže ešte dnes (nedeľa 31.12.) vložiť svoj milodar do pokladničky vzadu za lavicami. Na pokladničke je nálepka Dobrá novina. O výnose zbierky Vás budeme informovať nasledujúcu nedeľu. Za Vaše milodary Pán Boh zaplať.